NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Pitanje za igrače na rang listi

Da li dobijate obaveštenje da Vam ističe pretplata za rang listu prilikom prijavljivanja na sajt?

Trebalo bi da javlja jednom dnevno prilikom otvaranja prve stranice. Koliko sam testirao izgleda mi kao da radi, ali je čudno da neki od igrača koji su prilično aktivni na sajtu još nisu produžili, pa sve nešto razmišljam da možda nekome radi, a nekome ne? Ili možda svi čekate poslednji dan?

Da ne bude posle da niste bili obavešteni, pa gubitak 35% poena za igranje igara u međuperiodu i slično...

5 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-05
???

Moram priznati da je prigovor savesti ucinio svoje i da sam po procitanoj poruci momentalno uplatio produzetak,dva dana pre isteka roka...

Inace obavestenje redovno i uredno dobijah...

4 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-11-05
???

Placam sutra ujutro odmah. Dobio sam platu smiley

3 za
0 protiv
Meda
2010-11-05
???

I ja sam dobio poruku uskoro i ja placam.

3 za
0 protiv
MILAN 1997
2010-11-05
???

ok

2 za
0 protiv
Aleksandar Saša Ignjatović
2010-11-05
???

Nemoj da se sekiras, supervizore, ja prase uvek gojim uoci Bozica, a 300 dinara nije velika suma, tako da apelujem ovom prilikom na one koje nisu na listi da pomognu i uplate, zaista nije mnogo,  pomocicete coveku koji ovo sve sam radi, ne mnogo, ali da mu se oduzimo bar na neki nacin.

10 za
0 protiv
Kalimist
2010-11-05
???

Eto, uprkos tome, mnogi igrači su ipak sačekali da vide da li će sistem slučajno da pogreši i dozvoli im da igraju. Pa kada su videli da nisu na rang listi, onda su uplatili, što je naravno dovelo do umanjenja 35% za igre odigrane na tekući dan...

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-08
???

Supervizore, ako nije tajna, posto je masi ljudi doslo vreme produzenja naloga, ima li ih puno koji su odustali?

3 za
0 protiv
Kalimist
2010-11-11
???

Supervizor napisa...

Eto, uprkos tome, mnogi igrači su ipak sačekali da vide da li će sistem slučajno da pogreši i dozvoli im da igraju. Pa kada su videli da nisu na rang listi, onda su uplatili, što je naravno dovelo do umanjenja 35% za igre odigrane na tekući dan...

...Meni se cini da je u pitanju nonsalancija,pa zakasnela reakcija,ipak to nije neka velika suma pa da se pokusava usicariti! A odlicno pitanje je postavio Kalimist,ima li proste reprodukcije ili je - recnikom devedesetih - zabelezen negativan rast?

2 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-11-11
???

Ja sam produzio.

1 za
0 protiv
MILAN 1997
2010-11-11
???

Kalimist napisa...

Supervizore, ako nije tajna, posto je masi ljudi doslo vreme produzenja naloga, ima li ih puno koji su odustali?

... ima koji su odustali, ali dosta njih nije ni igralo svih 6 meseci. Onih koji su posle isteka uplate i dalje nastavili da igraju igre na sajtu ima za sada 11. Međutim, dolaze novi igrači, tako da se broj igrača na rang listi izgleda stabilizovao na otprilike 450, što je svakako daleko preko mojih očekivanja od 250. U prevodu, troškovi hostinga, domena itd. su konačno potpuno pokriveni - samo još da stvarno i stignu pare i biće super (čeka se oko 5 meseci). U svakom slučaju, više ne moram da ulažem i pare da bi sajt radio, već samo vreme. smiley

10 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-11
???

Supervizor napisa...

..Onih koji su posle isteka uplate i dalje nastavili da igraju igre na sajtu ima za sada 11.

...Meda golman,i nas desetorica ;)...

Supervizor napisa...

Međutim, dolaze novi igrači, tako da se broj igrača na rang listi izgleda stabilizovao na otprilike 450, što je svakako daleko preko mojih očekivanja od 250.

...Lepo,mada ne i neocekivano...E,sad,ako bi moglo da se za svako pojedinacno pitanje u KZZ ima npr. 10 sekundi za  odgovor umesto sadasnjih grupnih 100,mozda bi bilo zanimljivije iz vise aspekata,ne znam koliko je to izvodljivo?

 

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-11-11
???

NeparniValjak napisa...

Supervizor napisa...

..Onih koji su posle isteka uplate i dalje nastavili da igraju igre na sajtu ima za sada 11.

...Meda golman,i nas desetorica ;)...

Supervizor napisa...

Međutim, dolaze novi igrači, tako da se broj igrača na rang listi izgleda stabilizovao na otprilike 450, što je svakako daleko preko mojih očekivanja od 250.

...Lepo,mada ne i neocekivano...E,sad,ako bi moglo da se za svako pojedinacno pitanje u KZZ ima npr. 10 sekundi za  odgovor umesto sadasnjih grupnih 100,mozda bi bilo zanimljivije iz vise aspekata,ne znam koliko je to izvodljivo?

 

Vreme za pitanja u KZZ je definitvno predugačko u poređenju sa vremenom za ostale igre, i rekao bih u zadnje vreme da su i pitanja u toj igri lakša od dosadašnjih.

0 za
0 protiv
Sinn
2010-11-12
???

Razmišljao sam malo o tome da li su pitanja u KZZ u ovoj slagalici, kao i uopšte pitanja u „pravim “ kvizovima na TV,  laka, srednja ili teška. Došao sam do zaključka (vrlo „originalnog“) da je sve to vrlo relativno i da zavisi i od cilja organizatora kvizova a i od učesnika, naravno. Ako je organizatoru cilj da to bude zabava, igra interesantna širem auditorijumu (cilj svake TV je velika gledanost) onda pitanja ne bi trebalo da budu preteška za prosečnog gledaoca. S druge strane, za pasionirane kvizomane (u koje ubrajam i sebe makar kao drugoligaša) mnoga od tih pitanja su ne samo laka već i banalna ali na njima su se mnogi takmičari okliznuli („ako koza laže ko ne laže“). Prema tome ne postoje ni laka ni teška pitanja. Kad me Deki pitao po završetku nastupa u „Visokom naponu“ da li su mi pitanja bila laka ili teška odgovorio sam: „Ona na koja sam znao odgovor bila su mi laka a ona koja nisam znao su bila preteška“. Ne bih tome više ništa dodao!

pozzzz svim kvizažijama

6 za
0 protiv
jagodinsky
2010-11-12
???

NeparniValjak napisa...

...Lepo,mada ne i neocekivano...E,sad,ako bi moglo da se za svako pojedinacno pitanje u KZZ ima npr. 10 sekundi za  odgovor umesto sadasnjih grupnih 100,mozda bi bilo zanimljivije iz vise aspekata,ne znam koliko je to izvodljivo?

... Izvodljivo jeste, ali mi se ideja ne sviđa. Jedan od razloga je što dosta ljudi ima problema sa računarima i verovatno bi im tako precizno merenje vremena predstavljalo problem zbog kojeg bi igra bila neigriva. Konkretno, na starijim/sporijim računarima može da se izgubi i 5 sekundi u odbrojavanju. E sad, ako ima jedno veliko odbrojavanje to nije problem, ali ako bi bilo 10 malih od po 10 sekundi, to bi bilo loše.

Sem toga, mislim da igrač koji zna 100% odgovor na neko pitanje može sebi da uštedi 7-8 sekundi više za neko pitanje na koje ne zna odgovor. Često volim i da ubacim neko pitanje da bude poslednje, deseto, na koje treba razmisliti. Znate ona pitanja gde nije samo znanje u igri, već treba malo "mućnuti glavom". Za takva pitanja tipično treba više od 10 sekundi.

1 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-12
???

Supervizor napisa...

NeparniValjak napisa...

...Lepo,mada ne i neocekivano...E,sad,ako bi moglo da se za svako pojedinacno pitanje u KZZ ima npr. 10 sekundi za  odgovor umesto sadasnjih grupnih 100,mozda bi bilo zanimljivije iz vise aspekata,ne znam koliko je to izvodljivo?

... Izvodljivo jeste, ali mi se ideja ne sviđa. Jedan od razloga je što dosta ljudi ima problema sa računarima i verovatno bi im tako precizno merenje vremena predstavljalo problem zbog kojeg bi igra bila neigriva. Konkretno, na starijim/sporijim računarima može da se izgubi i 5 sekundi u odbrojavanju. E sad, ako ima jedno veliko odbrojavanje to nije problem, ali ako bi bilo 10 malih od po 10 sekundi, to bi bilo loše.

Sem toga, mislim da igrač koji zna 100% odgovor na neko pitanje može sebi da uštedi 7-8 sekundi više za neko pitanje na koje ne zna odgovor. Često volim i da ubacim neko pitanje da bude poslednje, deseto, na koje treba razmisliti. Znate ona pitanja gde nije samo znanje u igri, već treba malo "mućnuti glavom". Za takva pitanja tipično treba više od 10 sekundi.

Supervizor kaze : "Sem toga, mislim da igrač koji zna 100% odgovor na neko pitanje može sebi da uštedi 7-8 sekundi više za neko pitanje na koje ne zna odgovor." 

Ja kazem da igrac moze da ustedi sebi vreme da bi koristio google a ne da bi razmisljao malo duze. Jer on ako sigurno ne zna odgovor dzabe mu i 10 minuta da razmislja. Zato bi ograniceno vreme za svako pitanje u "ko zna zna" bilo idealno resenje (kao i u pravoj slagalici) za ovaj siroko rasprostranjen vid varanja. Takav isti vid varanja je pogotovo izrazen u spojnicama. Jer u vecini slucajeva kada znate da tacno spojite sve spojnice ostane vam skoro 30 sekundi slobodnog vremena. E ako ne znate neku spojnicu imate sasvim dovoljno vremena da na guglu pronadjete ono malo sto vam nedostaje. (to naravno ne vazi za one spojnice gde ne znate bas nista, mada i tada mozete bar neke odgovore da izguglate).    Supervizore hitno reaguj i smanji vreme za resavanje spojnica i tako bar za 20 % poboljsaj regularnost kviza.   U spojnicama se najvise vara !!!!!

2 za
0 protiv
klasicna budala
2010-11-12
???

O produženju vremena za određene igre je naširoko raspravljano na sajtu pre oko godinu dana, i posle kuknjave velikog broja igrača na kraju se našao neki kompromis i konsenzus kako treba da bude. Neće se menjati. Ako neko uživa u tome da na googlu traži odgovore, nek mu je na čast, a i ne vidim da će smanjivanje vremena tu nešto bitno da promeni - google je prilično brz. Jedino da bude 20 sekundi za tu igru...

2 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-12
???

Има смисла продужити време за неколико секунди само у Асоцојацијама, због оних који нису вични брзом писању, за остало нема.

0 za
0 protiv
Matorac
2010-11-12
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0157 sec.

Copyright © 2024