Igre Slagalice
Druge igre

Карамехметовићи - најбољи смо у слагалици МАШАЛА, БУЈРУМ!

Pozdrav svoj braći Карамехметовићима - Karamehmetovićima, prije svega u Bosni i Sandžaku! Slagalica je odličan kviz!

2 za
12 protiv
Gašpar
2010-11-11
???

Svaka čast za slagalicu! Ali bez mnogo nerviranja, ipak  je ovo samo igra!

2 za
6 protiv
Gašpar
2010-11-11
???

Pozdrav braći! Slagalica je fakat pravi merak!

1 za
9 protiv
Ambroz
2010-11-11
???

Jes` merak, pravi sevdah! Pozdrav Siniši Baliji Karamehmetoviću!

1 za
10 protiv
King Aleksandar III Karađorđević
2010-11-11
???

Kakve su ovo balijske provokacije, mrš sa sajta!!!

8 za
7 protiv
Sinn
2010-11-12
???

Hahahah, ma sta ti je, neko namerno provocira.smiley

6 za
1 protiv
Šišarka
2010-11-12
???

Zašto tako! Pa zar je moje prezime provokacija! Ipak je ovo prostor za razbibrigu, za sve ljude, bilo koje vjere, 

1 za
7 protiv
Gašpar
2010-11-12
???

Ne hranite trolove

 

Ko je troll?

Po spoljašnjosti trol se ni po čemu ne izdvaja od ostalih i u gomili ljudi ne možete ga prepoznati. On nije ni lep, ni ružan, nije ni pametan ni glupav, nije ni vredan, a ni lenj. On je prosečan prosek proseka, beskrajno siv i dosadan. Na ulici možete proći kroz njega, a da ga ne primetite. Potpuno je utopljen u svet oko sebe. Od ostalih izdvaja ga jedino bolesna potreba da drugima čini pakost. On diše za to da širi svađu, da remeti mir i sklad. On raste kada učini podlost. Ako uspe da mirnu i skladnu zajednicu zavadi, onda je velik kao planina.


Trol je zloban i pokvaren i zbog toga srećan. Uživa u tome što je takav. Kao stari Karamazov. Jednom su Karamazova po protokolu i reda radi pozvali na ručak, a on odbio, jer je znao da nije poželjan. I dok je išao ka svojoj kočiji razmišljao je: "Šta ću ja tamo kad me ne vole i ne žele. Svi oni misle da sam zao i boje se da bih im pokvario ručak". Onda zastane, pa završi misao: "E pa kad je tako, hajde onda da to i uradim". Zatim se vrati, napravi haos i ode kući zadovoljan. Takav je i trol.

Karakteristike trola

  1. Ima dosta slobodnog vremena, uglavnom je usamljenik.
  2. Često se dodvoravaju članovima grupe i koriste ih da ostanu u grupi.
  3. Često koriste lažni identitet za kontrolu i napad na sopstvene teorije Tako trol može stupiti u razgovor sa samim sobom. Korišćenje nekoliko identiteta se smatra najnižim oblikom napada.


Definicija trolovanja (trolling ) - Neprikladna poruka poslata na forum, mailing listu, news grupu... u cilju navlačenja ljudi da odgovore. Dobronamirni članovi foruma,grupe,liste... mogu napraviti haos odgovarajući na takve poruke. Najbolji način odbrane je ignorisanje. Termin trol se odnosi i na osobu koja šalje takve poruke.

U osnovi, trol je osoba koja šalje poruke s namerom da uvredi i provocira. Svakoga ko odgovori na takav post, trol će smatrati "uhvaćenim". Trolovanje se smatra uspešnim ako nepovratno poremeti normalan tok ili svrhu rasprave ili čitavog foruma, mailing liste, news grupe...

 

13 za
2 protiv
Supervizor
2010-11-12
???

Pa "supervizore" (kakve li akademske titule!, zamišljam dete u školi koje piše sastav na temu: Moj tata je po profesiji... a ono napiše Supervizor, hahahah). Dakle, televizore, pardon supervizore, divna je teorija o trolovima, toliku opsevaciju može da napiše samo neko sa beskrajno mnogo vremena i da pri tome piše o "uhvaćenima" a upravo je on zagrizao najveći mamac! Divan je ovaj forum, shvatiš da ima ljudi koji sebe shvataju preozbiljno ama bez ikakvog realnog povoda! 

Naravno očekujem da se ovaj komentar obriše, jer "supervizor" tako ispoljava svoju neku virtuelnu moć i mogućnost kontrole što mu je u realnom životu misaona imenica! Živeo virtuelni svet gde minorni likovi mogu da budu i CHUCK NORRIS!

2 za
11 protiv
Gašpar
2010-11-12
???

Taман помислих да сам украо нечије ауторско право на ''надимак'', почех да размишљам о новом, кад оно - пацјент од пре месец, два... са сличне ''теме''...

Мислим да би Супервизор могао размислити о додељивању самом себи cool дискреционог права да укине налог ономе за кога процени да је провокатор. Једноставно.

3 za
3 protiv
Цане Вукић
2010-11-12
???

KARAMEHMETOVIĆ MUSTAFA napisa...

I napomena, Supertelevizor može da razmisli o svom diskrecionom pravu o ukidanju naloga tek kada nađe copy/paste varjantu kako da u tom slučaju vrati novac nama koji čuvamo poruku o uplati SMS poruke od 300 din. U protivnom ne verujem da će biti uspešan copy/paste advokat.

... Igore, ako ti je to pravo ime. Zanimljivo da potežeš tih 300 dinara, a još zanimljivije da je uplata stigla sa 064 mreže. U svakom slučaju, uplata ti omogućuje da igraš igre i budeš na rang listi, a privilegija za pisanje po forumu ti je privremeno ukinuta na par dana...na sva 3 naloga. Za to nisi ništa platio srećom.

11 za
1 protiv
Supervizor
2010-11-12
???

KARAMEHMETOVIĆ MUSTAFA napisa...

...Kako je sam sebe opisao, čudi me da raspolaže sa potencijalom potrebnim za pisanje uz upotrebu svih 30 slova. Sa njim ne bi više polemisao, ali bi mu savetovao...

...Potencijal za pisanje na delu.

13 za
1 protiv
Kalimist
2010-11-12
???

Pa konačno da se javi i gosn Karamehmetović, pojava koja je već dosta napisala sama o sebi i svom ograničenom "ortodoksnom!?" mozgu. Kako je sam sebe opisao, čudi me da raspolaže sa potencijalom potrebnim za pisanje uz upotrebu svih 30 slova. Sa njim ne bi više polemisao, ali bi mu savetovao da se obrati odgovarajućim institucijama za pomoć takvim slučajevima.

Verujem Supertelevizoru da nije ništa sam napisao, za to je potrebno imati nešto više od mašine koja mu služi za copy/paste.

I napomena, Supertelevizor može da razmisli o svom diskrecionom pravu o ukidanju naloga tek kada nađe copy/paste varjantu kako da u tom slučaju vrati novac nama koji čuvamo poruku o uplati SMS poruke od 300 din. U protivnom ne verujem da će biti uspešan copy/paste advokat.

0 za
10 protiv
Gašpar
2010-11-12
???

... Аман, Супервизоре, нисам ја онај провокатор који је отворио тему... smiley Погледај мало... будала и мене провоцира очигледно... то је онај рекс кураторум...

0 za
4 protiv
Цане Вукић
2010-11-12
???

Синиша Карамехметовић napisa...

... Аман, Супервизоре, нисам ја онај провокатор који је отворио тему... smiley Погледај мало... будала и мене провоцира очигледно... то је онај рекс кураторум...

... da, izgleda da sam promašio, tj. odgovorio pogrešnoj osobi. Nema ljutnje. surprise

3 za
1 protiv
Supervizor
2010-11-12
???

Kalimist napisa...

KARAMEHMETOVIĆ MUSTAFA napisa...

...Kako je sam sebe opisao, čudi me da raspolaže sa potencijalom potrebnim za pisanje uz upotrebu svih 30 slova. Sa njim ne bi više polemisao, ali bi mu savetovao...

...Potencijal za pisanje na delu.

...Vidi da se potrudio da post napise gramaticki pravilno i uz mnostvo stranih reci kako bi izgledalo pametnije. Ali prevideo je da je preduslov za to - biti pismen. smiley

9 za
0 protiv
Šišarka
2010-11-12
???

...Карамехметовић Балија - Синиша napisa...

Pozdrav braći! Slagalica je fakat pravi merak!

...KARAMEHMETOVIĆ ALIJA- SIĆA napisa...

Jes` merak, pravi sevdah! Pozdrav Siniši Baliji Karamehmetoviću!

Ali koliko sam se ja smejao kad sam ovo video smiley Trolovi su zakon!

3 za
2 protiv
Šišarka
2010-11-12
???

Jao hocu i ja da budem trolovi

4 za
5 protiv
klasicna budala
2010-11-12
???

Nemam ništa protiv bilo koje vere i nacije, ali pošto ovde niko ne spominje ni Isusa, ni Gospoda ni Budu, ne treba nam ni Alah niti bilo koji drugi. Hajde da se igramo i družimo kako i dolikuje civilizovanom svetu, a nacionalna i religiozna obilježja neka ostanu lična. Ja bih takođe zabranio ako može nikove istorijskih nacionalnih ličnosti, čisto da se izbjegne bilo kakav nacionalni konflikt, jer ovaj sajt definitivno nije u tom duhu.

10 za
0 protiv
Sinn
2010-11-15
???

L napisa...

A SUPERTELEVIZORA I UPOZORAVAM DA SE NE IGRA I NE ZLOUPOTREBLJAVA POVERLJIVE LIČNE PODATKE

... ne brini, nisam mislio da javno objavim tvoj broj telefona ovde pa da svi mogu da te zovu. Ipak postoji nešto što se zove "poverljivost podataka". E sad, poruku ti moram obrisati, jer psovanje nije dozvoljeno.

To što sam napisao da je uplata sa broja 064, je bilo čisto da skrenem pažnju da si u Srbiji. Vrlo zanimljivo da ti Facebook profil sve ukazuje na Hrvatsku, koristiš muslimanska imena, a u stvari si izgleda ovde. Možda mi sam ne znaš kojoj naciji pripadaš. Ili si jako pametan trol ili je neki kompleks u pitanju.

Moj savet ti je da izađeš uveče u grad, nađeš neku curu i lepo se provedeš umesto da gubiš vreme pišući ovakve komentare na forumu - čak i da nekog izvedeš iz takta, to ti je Pirova pobeda.

14 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-15
???

Je l' bre, je l' ovo neka zajebancija?!smiley

4 za
0 protiv
Čika Paja
2010-11-20
???

 Ma jok, cini ti se :D

2 za
0 protiv
Šišarka
2010-11-21
???

I sad još kao jedna od tema na forumu ima "Karamehmetović" sa sve mašala i bujrumom? 

Dokle više turcizama i provokacija? Da se razumemo, nemam ništa protiv islama, ali potenciranje nacionalnih i vjerskih simbola i fraza vode samo ka provokaciji.

 

Poruka svim učesnicima: Budi druže šta god poželiš, ali zadrži to ipak za sebe!

 

Pozdrav svima!

6 za
2 protiv
Sinn
2010-12-19
???
 

Slagalica.tv je nezavisan sajt ljubitelja kviza

Copyright © 2009-2024