Igre Slagalice
Druge igre

BUREK

Postovani,

Zelim da protestujem, jer u jednoj proslogodisnjoj igri ASOCIJACIJE konacan odgovor je bio BUREK, za resenja po kolonama: SIR, MESO, JABUKA i TESTO.

Odgovorio sam PITA! Ne, nije to bio tacan odgovor, nego BUREK!!!!

Evo, navikao sam da BUREK moze biti sa sirom, sa zeljem, ali sa JABUKOM??????

E to stvarno ne prihvatam!

PROTESTUJEM!

 

BUREK  jeste iskljucivo pita sa mesom!!!!

A sve ostale pite se nazivaju prema onom punjenju ili filu, pa tako imate SIRNICU, ZELJANICU, KROMPIRACU, BUNDEVARU, TIKVARU, itd, a slatke pite opet BUNDEVARA, JABUKARA, TRESNJARA, VISNJARA, itd. Ja ostale nisam nikada jeo pa i ne znam vise naziva.

Molim Vasa misljenja o navedenom.

 

PS: jednom u Beogradu,u jednoj burekdzinici cujem ovakvu porudzbenicu : 2 BUREKA BEZ NISTA!!!! SVASTA!
 

10 za
1 protiv
AXEL
2010-12-11
???

Sve je to Ok, samo mogao si odmah da pošalješ komentar posle odigrane igre.

Poštedeo bih sebe negodovanja jer pretpostavljam da bi supervizor ispravio a nas tačnog rešenja...

3 za
0 protiv
Fellow
2010-12-11
???

AXEL napisa...

Zelim da protestujem, jer u jednoj proslogodisnjoj igri ASOCIJACIJE konacan odgovor je bio BUREK, za resenja po kolonama: SIR, MESO, JABUKA i TESTO.

Evo, navikao sam da BUREK moze biti sa sirom, sa zeljem, ali sa JABUKOM??????

... Evo, upravo jedem burek sa jabukom i čitam ovo. Ne samo to, u burekdžinici koju često posećujem sam jeo i "pizza" burek, "lazanje" burek i razne druge vrste. E, sad dolazimo do definicije bureka, koja zavisi od toga ko se pita. Za neke je burek isto što i pita. Za neke je burek isključivo pita sa mesom. Za neke isključivo sa sirom. Sve zavisi ko je šta jeo u detinjstvu valjda. Da pogledamo jedno opsežno istraživanje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Börek

Ako pogledate sekciju o Srbiji, lepo piše da burek kod nas može da bude sa mesom, sirom, jabukama, višnjama.

Naravno, moglo bi da se prihvati i PITA jer sve 4 kolone asociraju na to. Postoji opcija posle odigrane igre da se prijavi problem, pa bi odmah to i dodali.

4 za
1 protiv
Supervizor
2010-12-11
???

Ma, samo nek je masan cheeky

5 za
0 protiv
istok
2010-12-11
???

Sve su pite pitice, ali je burek pitac !

6 za
0 protiv
vojvoda021
2010-12-11
???

Supervizor napisa...

http://en.wikipedia.org/wiki/Börek

Ako pogledate sekciju o Srbiji, lepo piše da burek kod nas može da bude sa mesom, sirom, jabukama, višnjama.

...Diskutabilno, kao sto uostalom i pise na raznim stranama o bureku, pitama i ostalim tijestima. Rijeci kao pita, pie, pizza i slicno imaju isti korijen, najvjerovatnije iz grckog, a burek ima svoje korijene na istoku, ali na mnogo vecem prostoru (Egipat pa do Persije, mozda i dalje jer se kod Evropljana Kina i Indija cesto zanemaruju). Cinjenica je da se u novije vrijeme rijec burek (u Srbiji) ustalila za sve vrste pita. Ali to nije svuda, jer svaki kraj ima svoj izgovor, pa i recepte. Ako se neko sjeca serije Price iz Nepricave, u jednoj epizodi Zoran Radmilovic nabraja koje sve pite zna. Ipak, to se negdje u medjuvremenu izgubilo pa sad imamo razne bureke i razne pite u raznim drzavama. smiley Razlozi za takve razlike? Ima ih ali se mogu pogresno shvatiti i necu ih iznositi. Ali ono sto je bitno:

istok napisa...

Ma, samo nek je masan cheeky

...eeee vazi se samo daj i pivo pored togacheeky

1 za
0 protiv
Dvorska budala
2010-12-12
???

Сећам се да је мој пријатељ из војске, Сарајлија, у једној расправи тврдио да је бурек само са месом, све остало су пите.

Постоји и онај "бурек са ништа", негде га зову и "бурек са без"smiley.

1 za
0 protiv
Matorac
2010-12-12
???
 

Slagalica.tv je nezavisan sajt ljubitelja kviza

Copyright © 2009-2024