Igre Slagalice
Druge igre

Drugi nalog

Kад отворим други налог,

(али не на своје име,

већ на жену ил' на малог),

чик нек' неко победи ме...

 

Нек' је мени глава шупља,

ту је други налог - жена!

Свакодневно ће да скупља

максимални број поена!

 

Запосећу врх ранг листе,

надмено,са пола снаге!

Одуваћу Калимисте,

и Дилбере,и Цар-Аге...

 

А ако се неко сети,

да се жали и да прети,

нека пази шта ће рећи

- отворићу налог трећи!

27 za
1 protiv
NeparniValjak
2011-01-10
???

Кад отворим трећи налог

(мало ми је два комада,

имам ја још једног малог),

бићу играчка громада!!!

 

Свака моја игра нова

улазиће у анале:

реч - увек од дван'ест слова,

тачан број - као од шале.

 

Може одмах да се преда

свако ко се нечем' нада!

Готови су Раборг,Меда,

и Fellow и Крнач Влада!

 

Кад отворим налог трећи,

неће бити краја срећи!

За три копља бољи бићу,

самог себе победићу!!!

25 za
3 protiv
NeparniValjak
2011-01-11
???

......... A nisi mi se pre svidjao yes

Vrhh

4 za
3 protiv
Dakinsljam
2011-01-11
???

Ima jedan lik i sa cetiri naloga.To ne znaci, Nebojsa, da moras da nastavis niz "osmeraca", iako se iz "aviona vidi" da si veoma darovit pesnik i nadasve duhovit lik.Jos kad bi izbacio negaciju iz svog nick-a... :))

9 za
0 protiv
raborg
2011-01-11
???

I kada se ne bi valjao vise cheeky

Nego NEparni, kakav si bese sa matematikom?

6 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-01-11
???

raborg napisa...

Ima jedan lik i sa cetiri naloga.

...Delijo,u osmercu se kaze; "ja poznajem jednog lika,koji ima cet'ri nick-a"

Dakinsljam napisa...

... A nisi mi se pre svidjao ...Nego NEparni, kakav si bese sa matematikom?

...Kako si to naprasno promenio misljenje? Sa matematikom sam bese na nivou Raborga,obojica 850/930 prethodnog meseca,bez cuvenog softvera - to mi je bio maksimum,a ni ovaj mesec nije krenuo bajno,no,sve je to samo igra...

8 za
2 protiv
NeparniValjak
2011-01-11
???

vrh su pesme, aaa, je l' to istina??? nemoj shvatati nista ozbiljno...

1 za
4 protiv
.
2011-01-11
???

vecu glupost nisam mogla procitati--- cuj pesmeno

3 za
13 protiv
....
2011-01-11
???

da bi postigli nemoguće, treba čitati i naših ruku djelo, zato ja imam više naloga, da bih mogo i ono što ne mogu.

4 za
1 protiv
konj_AleksandraM
2011-01-11
???

mogo ili mogaoblushcrying

0 za
11 protiv
....
2011-01-11
???

S-lica napisa...

vecu glupost nisam mogla procitati--- cuj pesmeno

...a Mambole,mambole,mambole? ipak je to van konkurencije,budimo realni...

6 za
3 protiv
NeparniValjak
2011-01-11
???

Kad pogledam ja rang-listu,moj stomak mi problem stvara,dal ' Neparnom?,Kalimistu?, mogu reći-taj ne vara!

7 za
1 protiv
Сани бој
2011-01-11
???

NeparniValjak napisa...

S-lica napisa...

vecu glupost nisam mogla procitati--- cuj pesmeno

...a Mambole,mambole,mambole? ipak je to van konkurencije,budimo realni...

...Samo zavrti guzomcheeky

1 za
6 protiv
....
2011-01-11
???

Сани бој napisa...

Kad pogledam ja rang-listu,moj stomak mi problem stvara,dal ' Neparnom?,Kalimistu?, mogu reći-taj ne vara!

...Uzivaj u igri Sani,coravog se posla mani...devil

12 za
0 protiv
BuridanovMagarac
2011-01-11
???

BuridanovMagarac napisa...

 

...Uzivaj u igri Sani,coravog se posla mani...devil

...

prolaze nam na forumu dani,
dok na vrhu liste nisu svi balansirani!

hahahah laugh
 

8 za
3 protiv
Fellow
2011-01-11
???

NeparniValjak

...Kako si to naprasno promenio misljenje?

Ma sala naravno, kao trebalo je da bude fora da sam zbog pesmica promenio misljenje cool

Pitam za matematiku jer sam video na drugim temema da se istices (tako mi se bar cinilo). Zapravo pitanje je za sve: imate li znanja da provalite da li je skocko resiv u 6 pogadjanja? Pre dve godine sam toliko dobro baratao terijom informacija da sam siguran da sam mogao da resim, medjutim vreme cini svoje - sad nemam pojma cheeky

Pokusao sam nesto, ovako bez literature i laicki zakljucio da je moguce iz 7 pokusaja (imam predstavu kako bi to moglo da se racuna..). Problem je za 6 pokusaja.

2 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-01-12
???

Dakinsljam napisa...

Pokusao sam nesto, ovako bez literature i laicki zakljucio da je moguce iz 7 pokusaja (imam predstavu kako bi to moglo da se racuna..). Problem je za 6 pokusaja.

...ne da nije problem iz šest, nego nije ni iz pet: http://en.wikipedia.org/wiki/Mastermind_(board_game)#Five-guess_algorithm.

5 za
0 protiv
Kalimist
2011-01-12
???

Ja sam do pre neki dan mislio da sam pokrio sve moguce kombinacije za dobijanje resenja iz 6 pokusaja, ali onda mi se desi ovo ispod. 

PPHH

KKTT      1    1

KKSS    1     1

KKZZ     1     1

KZTS     1     1   1   1

ZKTS     1     1   1   1

KZST     1     1   1   1

posle 4. pokusaja sam video da ima jos 3 mogucnosti a samo 2 pokusaja.   Kako bi vi ovo odigrali ?

3 za
0 protiv
klasicna budala
2011-01-13
???

Posle 4. pokusaja imas samo jos 2 mogucnosti, a ne 3. Posto karo i zvezda moraju biti na prve dve pozicije, a  skocko (krug) na trecoj ili cetvrtoj ostaju ti samo kombinacije ZKTS ili KZST sto si i odigrao.

1 za
2 protiv
Meda
2011-01-13
???

@klasicna budala: kada si došao do četvrtog pokušaja imaš dva moguća puta. Jedan je očigledan, a to je KKZZ. Ono što ti ja savetujem je da kada dodješ u ovakvu situaciju ( da ti odgovor deluje očigledan ), nikad ne koristiš takvu ( trivijalnu ) kombinaciju, već da razmisliš da li bi nešto drugo moglo da bude rešenje. U tvom primeru, to bi značilo da si možda u drugom pokušaju pogodio jedan K i jedan T, a u trećem jedan K i jedan S.

Zato četvrti pokušaj ne treba da bude KKZZ, već ( recimo ) KZTS. Ako imaš pogodjena samo dva znaka, onda je jasno da je rešenje KKZZ, koje bi pogodio u petom pokušaju. Ako imaš sva četiri pogodjena znaka, do šestog pokušaja sigurno pogadjaš traženu kombinaciju, jer znaš da su prva dva znaka K i Z, a treći i četvrti S i T, dakle moguće kombinacije su: KZST, KZTS, ZKST i ZKTS, a ti imaš tri pokušaja ( četvrti, peti i šesti ) da nadješ pravu, što je sasvim dovoljno.

Za igru na ovom sajtu nećeš naći manu ovome što sam ti predložio. Ako budeš igrao TV slagalicu, postoje prednosti i mane ovog sistema. Mana je da sigurno nećeš osvojiti 15 poena, jer ideš na sigunu varijantu. Prednost je to što, ako tražena kombinacija nije trivijalna, u šestom pokušaju nećeš doći u situaciju da imaš 50%, već 100% šanse za nalaženje rešenja. Šta ti više odgovara - odlučićeš sam, naravno.

4 za
0 protiv
Kalimist
2011-01-13
???

Meda napisa...

Posle 4. pokusaja imas samo jos 2 mogucnosti, a ne 3. Posto karo i zvezda moraju biti na prve dve pozicije, a  skocko (krug) na trecoj ili cetvrtoj ostaju ti samo kombinacije ZKTS ili KZST sto si i odigrao.

...zaboravi na moj post, prevideo sam prvi red u kom si odigrao PPHH smiley

2 za
2 protiv
Meda
2011-01-13
???

Kalimist napisa...

Zato četvrti pokušaj ne treba da bude KKZZ, već ( recimo ) KZTS. Ako imaš pogodjena samo dva znaka, onda je jasno da je rešenje KKZZ, koje bi pogodio u petom pokušaju. Ako imaš sva četiri pogodjena znaka, do šestog pokušaja sigurno pogadjaš traženu kombinaciju, jer znaš da su prva dva znaka K i Z, a treći i četvrti S i T, dakle moguće kombinacije su: KZST, KZTS, ZKST i ZKTS, a ti imaš tri pokušaja ( četvrti, peti i šesti ) da nadješ pravu, što je sasvim dovoljno.

... А, шта ако је задато КККЗ? После 4-ог покушаја добиће         , пети играш (како рече) ККЗЗ и добијаш            , и у шестом... где је звезда - 50%.

Ако се у петом покушају одигра КККЗ, онда за 6. остају непокривене комбинације КККК и ККЗЗ, а за обе би се у оваквом петом добило            . Зајебано...

1 za
0 protiv
Цане Вукић
2011-01-13
???

Verovao ili ne Đuro, upravo tu kombinaciju sam i dobio kada sam postavio ovo pitanje laugh

Prekinula mi je niz od 50-60 resenih u 6 pokusaja. Čak mislim da je nisam ni iz sedmog rešio, ali to je već moja glupost zbog šoka

0 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-01-13
???

Ђура Чворовић napisa...

... А, шта ако је задато КККЗ? После 4-ог покушаја добиће         , пети играш (како рече) ККЗЗ и добијаш            , и у шестом... где је звезда - 50%.

Ако се у петом покушају одигра КККЗ, онда за 6. остају непокривене комбинације КККК и ККЗЗ, а за обе би се у оваквом петом добило            . Зајебано...

...Cela poenta je da se kombinacija K K Z Z uopšte ne koristi, nijednog trenutka, jer je to, kako je ja prozvah, trivijalna kombinacija. Treba ispitati sve druge moguće situacije, tako da ću malo revidirati svoj prethodni post.

Daću moguće opcije za taj slučaj.

1. P P H H : 0,

2. K K T T : 2,

3. K K S S : 2.

 

Da pretpostavimo da rešenje nije nijedna od kombinacija iz skupa KZST, KZTS, ZKST, ZKTS.

A.

4. K Z T S : 1. Jasno kao dan, u kombinaciji sa drugim i trećim pokušajem, da je samo K u rešenju.

5. K K K K : 4.

B.

4. K Z T S : 1+1. Ovde je već jasno, uz drugi i treći pokušaj, da su sigurno barem dva K i jedna Z deo rešenja. U sledećem pokušaju saznajemo koliko ima kojih, tj. da li se traže dva K+dve Z ili tri K+jedna Z.

5. K K K Z: 3. Ne može da bude K K K K, jer da je ovo tražena kombinacija, u četvrtom pokušaju bismo imali samo 1, a ne 1+1.

6. K K Z Z: 4.

C.

4. K Z T S : 1+1. Isti sistem kao i pod B.

5. K K K Z : 2+2,

6. K K Z K: 4.

D.

4. K Z T S: 1+1,

5. K K K Z : 4.

 

Eto, trebalo bi da su ovim pokrivene sve mogućnosti. Ako neko ima pitanje, nek izvoli, ako mogu - pomoći ću. Koga interesuje može da pita supervizora da mu da link teme koja već ovde postoji od ranije, ali ja ne mogu da je nadjem.

0 za
0 protiv
Kalimist
2011-01-13
???

Zasto pretpostavljas da rjesenje nije nijedna od kombinacija KZST i KZTS (za ove druge dve mi je jasno) a onda stavljas ovu drugu u kombinaciju?

U svakom slucaju u pravu si za stavljanje KKZZ na 4. kombinaciju, iako ljudi po inerciji idu ka toj kombinaciji a ne dobijaju nista (nauceno na texi nacin)

0 za
0 protiv
Dvorska budala
2011-01-14
???

klasicna budala napisa...

Ja sam do pre neki dan mislio da sam pokrio sve moguce kombinacije za dobijanje resenja iz 6 pokusaja, ali onda mi se desi ovo ispod. 

PPHH

KKTT      1    1

KKSS    1     1

KKZZ     1     1

KZTS     1     1   1   1

ZKTS     1     1   1   1

KZST     1     1   1   1

posle 4. pokusaja sam video da ima jos 3 mogucnosti a samo 2 pokusaja.   Kako bi vi ovo odigrali ?

...promasio si temu...

2 za
0 protiv
.
2011-01-14
???

Bacago napisa...

Zasto pretpostavljas da rjesenje nije nijedna od kombinacija KZST i KZTS (za ove druge dve mi je jasno) a onda stavljas ovu drugu u kombinaciju?

...zato što je u postu pre mog Djura Čvorović video probleme koji se javljaju ako su u traženoj kombinaciji dva karoa, pa sam pojasnio samo te opcije.

0 za
1 protiv
Kalimist
2011-01-14
???

Kалимист, у праву си. Ја сам се само надовезао на твоју претходну анализу, без ширег разматрања. Да, поента је да се никако не сме ићи на ККЗЗ, ни у петом покушају.

Због тога ја и не волим да почнем са 2+2 комбинацијом, него увек почињем са 3+1. Некако имам утисак да имам бољу контролу над игром. Мада, када ми се погоди лоша концентрација  са 2-3 звезде у коначном решењу (почињем са једном), вероватноћа да ћу ус_ати мотку није уопште занемарљива... Пошто видим да си детаљно теоретски проанализирао игру, знаш ли да ли је могуће не решити у 6 покушаја (ако се игра идеално) са почетном 3+1 комбинацијом?

0 za
1 protiv
Цане Вукић
2011-01-14
???

Ђура Чворовић napisa...

... да ли је могуће не решити у 6 покушаја (ако се игра идеално) са почетном 3+1 комбинацијом?

...ako se igra idealno, uvek može da se reši u šest ( čak i pet ) pokušaja, bilo da je prva 2+2 ili 3+1.

1 za
1 protiv
Kalimist
2011-01-14
???

Фала!

0 za
1 protiv
Цане Вукић
2011-01-14
???

Kalimist napisa...

Ђура Чворовић napisa...

... да ли је могуће не решити у 6 покушаја (ако се игра идеално) са почетном 3+1 комбинацијом?

...ako se igra idealno, uvek može da se reši u šest ( čak i pet ) pokušaja, bilo da je prva 2+2 ili 3+1.

...ja sam krenuo sa kombinacijom 2+2 i pogodio u 4. poqsaju...

1 za
1 protiv
.
2011-01-14
???

Peppy napisa...

Kalimist napisa...

Ђура Чворовић napisa...

... да ли је могуће не решити у 6 покушаја (ако се игра идеално) са почетном 3+1 комбинацијом?

...ako se igra idealno, uvek može da se reši u šest ( čak i pet ) pokušaja, bilo da je prva 2+2 ili 3+1.

...ja sam krenuo sa kombinacijom 2+2 i pogodio u 4. poqsaju...

...al ne, stvarno...

2 za
3 protiv
.
2011-01-14
???
 

Slagalica.tv je nezavisan sajt ljubitelja kviza

Copyright © 2009-2024