Igre Slagalice
Druge igre

Zakon o Zaštiti potrošača (Službeni glasnik RS br. 79/05)

 

2. Osnovna prava potrošača

Član 3.6)   obeštećenje - dobijanje pravične naknade za lažno prikazivanje svojstava prozvoda i usluga, nekvalitetne proizvode ili nezadovoljavajuće usluge;

 

Član 27.Prodavac proizvoda, odnosno davalac usluga, koji je zaključio ugovor na osnovu elektronske ponude odgovara za sve materijalne nedostatke proizvoda, odnosno za ispravno funkcionisanje proizvoda prodatog uz garantni list u skladu sa zakonom, kao i za neizvršenu ili nekvalitetno izvršenu uslugu, a potrošač ima pravo prigovora u skladu sa čl. 34. i 35. ovog zakona.

 

Član 34.Potrošač ima pravo prigovora na kupljeni proizvod ili pruženu uslugu, za koje se ne izdaje garantni list, zbog nedostataka koji su nastali u roku od šest meseci od dana kupovine, odnosno izvršene usluge

 

Član 59.3)  ... je zbog drugih nedostataka proizvoda ili izvršene usluge potrošaču prouzrokovana šteta.

Prodavac koji je prouzrokovao štetu potrošaču na način iz stava 1. ovog člana, dužan je da potrošaču nadoknadi prouzrokovanu štetu.

 

Član 68. Organizacije potrošača:8)   podnose tužbu nadležnom sudu radi zaštite prava potrošača;

 

2. Prekršaji

 

Član 78. Novčanom kaznom od 100.000 do 1.000.000 dinara kazniće se za prekršaj pravno lice ako:

1)   ne istakne jasno i vidljivo posebne uslove koje odobrava pojedinim grupama potrošača (član 12. stav 2);

6)   potrošaču pri kupovini ne obezbedi proizvode i usluge u ugovorenom roku, a ako rok nije ugovoren u primerenom, odnosno propisanom roku (član 15. tačka 6);

 

 

 

 

 

 

 

3 za
10 protiv
Ronald Jeremy Hyatt
2011-01-16
???

Hm, čini mi se biće para od ove slagalice! 

2 za
10 protiv
Ronald Jeremy Hyatt
2011-01-16
???

advokat napisa...

Hm, čini mi se biće para od ove slagalice! 

... na šta tačno ciljaš?

6 za
0 protiv
Supervizor
2011-01-16
???

Pa ovo je onaj PRKA ako neko nije provalio,samo promenio ime.

5 za
0 protiv
MILAN 1997
2011-01-16
???

MILAN 1997 napisa...

Pa ovo je onaj PRKA ako neko nije provalio,samo promenio ime.

...Znam da je on, ali mi nije jasno šta hoće da kaže sa ovim, koje to pravo misli da mu nije ispoštovano... možda što sam napisao da će mu biti uključene dodatne zaštite? Hmm, izgleda da nije pročitao pravila za igrače na rang listi koja su jasno istaknuta na stranici za SMS uplatu (ista veličina slova, boja itd.):

Pravila za igranje na rang listi
  • sajt zadržava pravo da korisnicima na rang listi daje posebna pitanja koja ne dobija ni jedan drugi igrač
  • sajt zadržava pravo da koriguje korisnikove poene ako se primeti zloupotreba sistema
  • sajt zadržava pravo brisanja naloga ukoliko se primeti zloupotreba sistema ili ostavljanje nepristojnih poruka u rečenicama koje se upisuju prilikom ocenjivanja reči u igri Slagalica
12 za
0 protiv
Supervizor
2011-01-16
???

 

Supervizor napisa...

MILAN 1997 napisa...

Pa ovo je onaj PRKA ako neko nije provalio,samo promenio ime.

...Znam da je on, ali mi nije jasno šta hoće da kaže sa ovim, koje to pravo misli da mu nije ispoštovano... možda što sam napisao da će mu biti uključene dodatne zaštite? Hmm, izgleda da nije pročitao pravila za igrače na rang listi koja su jasno istaknuta na stranici za SMS uplatu (ista veličina slova, boja itd.):

Pravila za igranje na rang listi
  • sajt zadržava pravo da korisnicima na rang listi daje posebna pitanja koja ne dobija ni jedan drugi igrač
  • sajt zadržava pravo da koriguje korisnikove poene ako se primeti zloupotreba sistema
  • sajt zadržava pravo brisanja naloga ukoliko se primeti zloupotreba sistema ili ostavljanje nepristojnih poruka u rečenicama koje se upisuju prilikom ocenjivanja reči u igri Slagalica

...Zar ne postoji mogucnost da bude suspendovan sa sajta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7 za
0 protiv
MILAN 1997
2011-01-16
???

MILAN 1997 napisa...

...Zar ne postoji mogucnost da bude suspendovan sa sajta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

... mogućnost postoji, ali trentno ne postoji ni jedan razlog za to. Stavljanje nicka "catch me if you can" teško da može nekoga da kvalifikuje za suspenziju naloga. Nigde ne piše ni da je zabranjeno registrovati više naloga. Za psovanje na forumu prvo sledi suspenzija sa foruma, pa tek posle gašenje naloga. Prvobitni nalog mu je suspendovan, a novije poruke koje je slao na forum ne sadrže ni jedan element za gašenje naloga.

Jedino što možemo da mu zamerimo je stalno provociranje takmičara (i mene), ali to se javlja u svim igrama. Svi se sećaju da je Zidan bio sankcionisan na svetskom prvenstvu, a ne onaj koji ga je provocirao. Štaviše, taj koji je provocirao kasnije osvaja svetsko prvenstvo sa svojom ekipom.

Na kraju krajeva, moj predlog da se na kraju meseca svi slatko nasmejemo za igrače koji su zvanično u vrhu rang liste a mislimo da su došli tamo varanjem. Kao i svim provokatorima, jedino što njima stvarno može da smeta je da se provokacije ignorišu. Sve ostalo ih samo hrani.

12 za
0 protiv
Supervizor
2011-01-16
???

Supervizore, uvedi jedno prosto pravilo:

Pravila su promenljiva u skladu sa odlukom tima supervizora.
indecision

 

 

Ako sam nesto naucio od banaka u Srbiji onda je to pravilo #1!

cryingfrown

2 za
0 protiv
Fellow
2011-01-16
???

advokat napisa...

Hm, čini mi se biće para od ove slagalice! 

...Čega se pametan stidi, tim se budala ponosi...

8 za
0 protiv
Carl Hanratty
2011-01-16
???

advokat napisa...

Hm, čini mi se biće para od ove slagalice! 

ako mene pitas      p=k     za tebe

7 za
0 protiv
BuridanovMagarac
2011-01-16
???

Supervizor napisa...

... mogućnost postoji, ali trentno ne postoji ni jedan razlog za to. Stavljanje nicka "catch me if you can" teško da može nekoga da kvalifikuje za suspenziju naloga. Nigde ne piše ni da je zabranjeno registrovati više naloga. Za psovanje na forumu prvo sledi suspenzija sa foruma, pa tek posle gašenje naloga. Prvobitni nalog mu je suspendovan, a novije poruke koje je slao na forum ne sadrže ni jedan element za gašenje naloga.

...

Mislim da je upravo to uradio.

@Carl

Malo bolje pogledaj top listu i poslusaj staru narodnu poslovicu: "Psi laju karavani prolaze"

4 za
0 protiv
Dvorska budala
2011-01-16
???

Evo ga jos jedan IGOR PRKA!!!!!!!!!!!!!

IGOR PRKA=VARALICA

5 za
0 protiv
MILAN 1997
2011-01-16
???
 

Slagalica.tv je nezavisan sajt ljubitelja kviza

Copyright © 2009-2024