Igre Slagalice
Druge igre

Dokle cu vise da nailazim na greske???

Danas sam resavao igru Ko zna, zna i naisao sam na sedmo pitanje koje glasi: "Koja rijeka formira Viktorijine vodopade" 

Kao prvo, obicno se na kraj upitne recenice stavlja upitnik, a kao drugo, ne razumem zasto u pitanju stoji rec RIJEKA??? Pa jel mi zivimo u Srbiji ili u Hrvatskoj? Inace, ovo nije prvi put da nailazim na ovakvo pitanje, samo sto sam prosli put mislio da je greska ali izgleda da je u pitanju nesto drugo.

 

Medjutim, to nije sve! Naidjem ja na osmo pitanje koje glasi: "Koliko je visok najveći čovek na svetu? (do 2009)". Ponudjeni odgovori su bili: 2.12 cm, 2.46 cm, 3.09 cm i 7.45 cm. Ja mislim da ne postoje ljudi koji su visoki 2 do 7 cm.

1 za
20 protiv
deja2391
2011-02-27
???

deja2391 napisa...

Kao prvo, obicno se na kraj upitne recenice stavlja upitnik, a kao drugo, ne razumem zasto u pitanju stoji rec RIJEKA??? Pa jel mi zivimo u Srbiji ili u Hrvatskoj?

... pitanje je poslao takmičar iz Republike Srpske. Ako niste znali, ijekavica je potpuno ravnopravan dijalekt srpskog jezika.

19 za
1 protiv
Supervizor
2011-02-28
???

deja2391 napisa...

Medjutim, to nije sve! Naidjem ja na osmo pitanje koje glasi: "Koliko je visok najveći čovek na svetu? (do 2009)". Ponudjeni odgovori su bili: 2.12 cm, 2.46 cm, 3.09 cm i 7.45 cm. Ja mislim da ne postoje ljudi koji su visoki 2 do 7 cm.

... baš zbog ovakvih stvari postoji opcija "prijavi problem sa igrom". Upišete isto ovo što ste ovde sad napisali i za par minuta bude rešen problem.

12 za
0 protiv
Supervizor
2011-02-28
???

Supervizor napisa...

 baš zbog ovakvih stvari postoji opcija "prijavi problem sa igrom". Upišete isto ovo što ste ovde sad napisali i za par minuta bude rešen problem.

Potpuno tacno, ali nema veze sa primedbom. Mislim da ovaj takmicar hoce da kaze da pitanja ne prolaze dovoljno detaljnu kontrolu PRE nego sto budu postavljena u kvizu.

6 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-02-28
???

Dakinsljam napisa...

Supervizor napisa...

 baš zbog ovakvih stvari postoji opcija "prijavi problem sa igrom". Upišete isto ovo što ste ovde sad napisali i za par minuta bude rešen problem.

Potpuno tacno, ali nema veze sa primedbom. Mislim da ovaj takmicar hoce da kaze da pitanja ne prolaze dovoljno detaljnu kontrolu PRE nego sto budu postavljena u kvizu.

... ima veze sa primedbom u smislu da ovo nije pravo mesto za primedbe.

Slažem se da pitanja treba dobro prekontrolisati, ali jednostavno se ne slažem da je "m" naspram "cm" ili nedostajući znak pitanja na kraju rečenice toliko drastičan previd da je mogao uticati na davanje tačnog odgovora. Ovakve greške su na nivou grešaka u kucanju, nema nikakve dileme da jesu greške i dovoljno je da se pošalje primedba.

Ukratko, ne vidim potrebu da se stvari tipa "nedostaje ? na kraju rečenice" diskutuju na forumu.

13 za
0 protiv
Supervizor
2011-02-28
???

deja2391 napisa...

Danas sam resavao igru Ko zna, zna i naisao sam na sedmo pitanje koje glasi: "Koja rijeka formira Viktorijine vodopade" 

Kao prvo, obicno se na kraj upitne recenice stavlja upitnik

... Kao nulto, pre nego što nekoga kritikujem za nešto, ja se obično potrudim da ne uradim istu grešku. Dakle, gde je tačka na kraju prve rečenice? wink

11 za
1 protiv
Supervizor
2011-02-28
???

Supervizor napisa...

deja2391 napisa...

Danas sam resavao igru Ko zna, zna i naisao sam na sedmo pitanje koje glasi: "Koja rijeka formira Viktorijine vodopade" 

Kao prvo, obicno se na kraj upitne recenice stavlja upitnik

... Kao nulto, pre nego što nekoga kritikujem za nešto, ja se obično potrudim da ne uradim istu grešku. Dakle, gde je tačka na kraju prve rečenice? wink

...Hmmm... pa ta prva rečenica nije upitna, već citat... iako je Supervizor u pravu za ostale komentare ove teme na forumu, za ovo nije u pravu

2 za
7 protiv
Марко Екмеџић
2011-02-28
???

Supervizor napisa...

Dakinsljam napisa...

Supervizor napisa...

 baš zbog ovakvih stvari postoji opcija "prijavi problem sa igrom". Upišete isto ovo što ste ovde sad napisali i za par minuta bude rešen problem.

Potpuno tacno, ali nema veze sa primedbom. Mislim da ovaj takmicar hoce da kaze da pitanja ne prolaze dovoljno detaljnu kontrolu PRE nego sto budu postavljena u kvizu.

... ima veze sa primedbom u smislu da ovo nije pravo mesto za primedbe.

Ovo definitivno nije pravo mesto za primedbe tipa 'upitnik na kraju recenice'! Za to je opcija "prijavi problem sa igrom". I svaka cast na efikasnosti u tom slucaju.

Mislim da je veci problem nesto drugo: mali je procenat slagalica da su kompletno uradjene bez gresaka, sto pravpisnih, sto logickih... Znam da nije lako voditi racuna o svemu tome, samo probajte da razumete coveka, nije njemu do upitnika vec je primetio ucestale greske

3 za
3 protiv
Dakinsljam
2011-02-28
???

Dakinsljam napisa...

Mislim da je veci problem nesto drugo: mali je procenat slagalica da su kompletno uradjene bez gresaka, sto pravpisnih, sto logickih... Znam da nije lako voditi racuna o svemu tome, samo probajte da razumete coveka, nije njemu do upitnika vec je primetio ucestale greske

... ne bih se složio da je mali broj, samo takva ljudska percepcija. Slično kao što se može dokazati da "Marfijev zakon" u stvari nije zakon, nego ljudi češće zampamte takve situacije, tako i ovde pamtite samo kada nešto nije bilo u redu, a kada je sve u redu sa igrom onda se niko ne zapita "kako to da je sve u redu?" jer je to i očekivano.

Pripremanje sadržaja za ovaj sajt je slično kao spremanje kuće - kada se radi jako dobro, retko ko primeti, ali kada se ne spremi sve onda se odmah primeti da to nije urađeno. Ne kukam, samo konstatujem situaciju. Inače, ove silne reklame koje odnedavno vidite na sajtu omogućavaju da supervizor može više da se posveti sajtu, pa će i sadržaji biti kvalitetniji. Igrači na rang listi bi trebali da nađu bolja pitanja i sl. već od sutra, a ostali za mesec dana.

8 za
0 protiv
Supervizor
2011-02-28
???

Ma,dobri ste Vi...ti što kukaju,kao da sve rade u životu bez  ikakve greške!Ovo je za zabavu i malu proveru znanja.Samo napred, i sve najbolje...

9 za
1 protiv
lucka karas
2011-03-01
???

lucka karas napisa...

Ma,dobri ste Vi...ti što kukaju,kao da sve rade u životu bez  ikakve greške!Ovo je za zabavu i malu proveru znanja.Samo napred, i sve najbolje...

A najbolju si ti sto ti ovaj komentar nema veze sa zivotom

1 za
9 protiv
Dakinsljam
2011-03-01
???

Ja sam nasla na gresku u igri ''ko zna zna'' , cini mi se da je datum bio 14, 15, ili 16 februar 2011:

Pitanje je bilo nesto kao : Ko je sa 300 vojnika ostao u Termopilu (nesto na tu foru) i tacan odgovor je bio Pizistrat, sto nije tacno. Tacan odgovor je trebao da bude Leonida.

Citam iz knjige TERMOPILSKA BITKA (480. god. p.n.e) ... Kada su heleni saznali da ce Persijanci napadnuti s leđa, Leonida je otpustio sve saveznike i sam je sa 300 Spartanaca ostao u klancu da ga brani. Pizistrat je bio Tiranin, koji je u 6. veku p.n.e. dosao u Atinu. Pogledajte slobodno bilo  gde na internetu ako meni ne verujete. enlightened

0 za
1 protiv
Nije bitno
2011-03-08
???

 

its not important napisa...

gresku u igri ''ko zna zna'' , datum 15. februar 2011:

Pitanje je bilo nesto kao : Ko je sa 300 vojnika ostao u Termopilu. Tacan odgovor je trebao da bude Leonida.

... ne samo da bi trebao da bude, nego i jeste. Biće da niste dobro gledali, što će sigurno potvrditi i ostali igrači koji su odigrali tu igru.

7 za
0 protiv
Supervizor
2011-03-08
???

datum 2010-03-09 igra slagalica izasla mi je rec probeharati kao predlog kompjutera. Ta rec u nasem jeziku ne postoji, postoji u bosanskom ali ne i u nasem.

2 za
3 protiv
unastefanovski
2011-03-10
???

unastefanovski napisa...

datum 2010-03-09 igra slagalica izasla mi je rec probeharati kao predlog kompjutera. Ta rec u nasem jeziku ne postoji, postoji u bosanskom ali ne i u nasem.

Ovo bih voleo da vidim odgovor supervizora, samo da se ne pozove na:

"Reč koju računar pronalazi kao rešenje mi ne postavljamo, nego se bira iz tog istog rečnika koje je naveden par pitanja iznad. Rečnik nismo mi sastavljali, postoje ljudi koji su mnogo stručniji za to"

Pravo pitanje glasi da li se uvazavaju bosanske i hrvatske reci? Izvesno je da ove reci nema u nasem recniku

1 za
6 protiv
Dakinsljam
2011-03-10
???

unastefanovski napisa...

datum 2010-03-09 igra slagalica izasla mi je rec probeharati kao predlog kompjutera. Ta rec u nasem jeziku ne postoji, postoji u bosanskom ali ne i u nasem.

...ne postoji? Za tu rec znam jos od kako sam bio dete, a to je bilo davno. Tada nije postojao bosanski, vec srpsko-hrvatski jezik.

I, da. Nisam iz Bosne.

6 za
0 protiv
Kalimist
2011-03-10
???

unastefanovski napisa...

datum 2010-03-09 igra slagalica izasla mi je rec probeharati kao predlog kompjutera. Ta rec u nasem jeziku ne postoji, postoji u bosanskom ali ne i u nasem.

...a na kom je, onda, jeziku  napisan ovaj tekst?

"Proleće je na pragu, voćke su već probeharale. Sada krećemo sa pečenjem kreča. Ovo ti je težak posao ali je, brate, i isplativ. Nikad nisam radio u državnoj firmi a iškolovao sam i sina i ćerku. Sve od ovog kamena. Za mene ovo nije kamen, ovo je za mene hleb - kaže dok u ruci drži komad gučevačkog kamena krečara."

Ostatak teksta možete pročitati na:

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2002/03/16/srpski/RG02031501.shtml

4 za
0 protiv
lunali
2011-03-11
???

Dakinsljam napisa...

unastefanovski napisa...

datum 2010-03-09 igra slagalica izasla mi je rec probeharati kao predlog kompjutera. Ta rec u nasem jeziku ne postoji, postoji u bosanskom ali ne i u nasem.

Ovo bih voleo da vidim odgovor supervizora, samo da se ne pozove na:

"Reč koju računar pronalazi kao rešenje mi ne postavljamo, nego se bira iz tog istog rečnika koje je naveden par pitanja iznad. Rečnik nismo mi sastavljali, postoje ljudi koji su mnogo stručniji za to"

Pravo pitanje glasi da li se uvazavaju bosanske i hrvatske reci? Izvesno je da ove reci nema u nasem recniku

...Moja greska ima je, ja sam trazio u google translate, u brzini nisam stigao da pogledam po nekim boljim

0 za
3 protiv
Dakinsljam
2011-03-11
???
 

Slagalica.tv je nezavisan sajt ljubitelja kviza

Copyright © 2009-2024