Igre Slagalice
Druge igre

"pitanje iz opšte kulture"

Asocijacija sa španskim serijama je zaista sra..e !

0 poena ! :)

19 za
3 protiv
sinisadelic
2011-03-04
???

sinisadelic napisa...

Asocijacija sa španskim serijama je zaista sra..e !

0 poena ! :)

... ponekad se pitam da li neko uopšte čita ova obaveštenja što postavljam na naslovnoj strani sajta...

... i onda kada vidim ovakvu poruku, više se ne pitam: "ne čita ih niko". Ah, nema veze.

8 za
7 protiv
Supervizor
2011-03-04
???

Supervizor napisa...

sinisadelic napisa...

Asocijacija sa španskim serijama je zaista sra..e !

0 poena ! :)

... ponekad se pitam da li neko uopšte čita ova obaveštenja što postavljam na naslovnoj strani sajta...

... i onda kada vidim ovakvu poruku, više se ne pitam: "ne čita ih niko". Ah, nema veze.

... u današnjoj igri imaju čak tri  igre za retardirane osobe: španske serije u asocijacijama, brojanje tačaka u spojnicama i u igri "ko zna zna" od 10 pitanja bar njih 6 nema veze sa mozgom?Reče neko od takmičara da je poenta da se lepo zabavimo i nešto naučimo, samo mi nije jasno šta se moglo nuačiti iz ove tri igre?(a nije ni zabavno). Da, umalo da zaboravim, imaju i pitnja: "koja reka protiče ispod savskog mosta" i "koji je odgovor tačan" pa ponuđeno tri puta "netačan odgovor" i jednom "tačan odgovor"?

PS: posle 2-3 glupava pitanja izgubio sam volju da čitam šta piše i pritiskao "bez odgovora" ili nasumice davao odgovor.

Poztivna stvar što je za broj bilo potrebno da se dobro promisli da se dođe do tačnog rešenja.

Skočko i slova su bili standardni.

3 za
11 protiv
Radomir-ue
2011-03-10
???

rrak-ue napisa...

Supervizor napisa...

sinisadelic napisa...

Asocijacija sa španskim serijama je zaista sra..e !

0 poena ! :)

... ponekad se pitam da li neko uopšte čita ova obaveštenja što postavljam na naslovnoj strani sajta...

... i onda kada vidim ovakvu poruku, više se ne pitam: "ne čita ih niko". Ah, nema veze.

... u današnjoj igri imaju čak tri  igre za retardirane osobe...itd.

... Stvarno nemam šta da dodam. Citirati moj komentar i očigledno ne razumevši ga u nastavku teksta samo nastaviti po svome?

Ne vidim poentu da uopšte odgovaram na ovakve poruke, ako vi ne čitate to što ja napišem, onda ne znam zašto bih se uopšte trudio da išta pišem?

Ali ipak za svaki slučaj: SVE JE OBJAŠNJENO NA NASLOVNOJ STRANI SAJTA JOŠ PRVOG MARTA.

Nadam se da je sada dovoljno krupno da bude uočljivo. Nekad se divim količini negativne energije koja se ispušta na ovom sajtu, valjda je to trag vremena/prostora u kojem živimo.

9 za
1 protiv
Supervizor
2011-03-10
???

Nema potrebe za bilo kakvu polemiku. Greškom sam umesto da odgovrim sa citatom sinisadelic(prvi komenar u ovoj temi) kliknuo na onaj gde je Supervizor odgovrao sa citatom upravo njemu. Što bi ja komentarisao odgovor Supervizora drugom takmičaru ako se mene ne tiče? Nema nikakve negativne energije -bar što se mene tiče.

Sve što sam rekao u svom  komentaru i dalje mislim. Baš me briga da li spada pitanje u "opštu kulturu" ili ne ali, kad je glupo i besmisleno onda ne mogu da ne reagujem na to. Mislim da je sa onakve tri igre neki od takmičara koji ih je posalao nas ostale ismejavao.

Pozdrav za sve takmičare i Supervizora.

2 za
6 protiv
Radomir-ue
2011-03-10
???

Samo me zanima koliko takmičara misli da su one gore tri pomenute igre OK? Da li treba da brojimo tačke u spojnicama i odgovaramo na pitanje "koja reka protiče ispod savskog mosta"?

Podržite ovo ili budite protiv. Ako je većina protiv i smatra da treba da budu i takva pitanja , onda da ubuduće više ne iznosim ja (a i bilo koji drugi takmičar) primedebe na neka pitanja. Nema smisla.
 

8 za
12 protiv
Radomir-ue
2011-03-10
???

rrak-ue napisa...

Samo me zanima koliko takmičara misli da su one gore tri pomenute igre OK? Da li treba da brojimo tačke u spojnicama i odgovaramo na pitanje "koja reka protiče ispod savskog mosta"?

Podržite ovo ili budite protiv. Ako je većina protiv i smatra da treba da budu i takva pitanja , onda da ubuduće više ne iznosim ja (a i bilo koji drugi takmičar) primedebe na neka pitanja. Nema smisla.
 

...

Pitanja su takva jer su ona pripremljena za 1. april. Ja sam u "primedbi" stavio zato namerno smajlija da me ne bi shvatili ozbiljno (očigledno bezuspešno), iako lično mislim da je bolje bilo staviti neku asocijaciju koja je zaista u prvoaprilskom duhu, tj. smešna.

3 za
3 protiv
sinisadelic
2011-03-10
???

sinisadelic napisa...

rrak-ue napisa...

Samo me zanima koliko takmičara misli da su one gore tri pomenute igre OK? Da li treba da brojimo tačke u spojnicama i odgovaramo na pitanje "koja reka protiče ispod savskog mosta"?

Podržite ovo ili budite protiv. Ako je većina protiv i smatra da treba da budu i takva pitanja , onda da ubuduće više ne iznosim ja (a i bilo koji drugi takmičar) primedebe na neka pitanja. Nema smisla.
 

...

Pitanja su takva jer su ona pripremljena za 1. april. Ja sam u "primedbi" stavio zato namerno smajlija da me ne bi shvatili ozbiljno (očigledno bezuspešno), iako lično mislim da je bolje bilo staviti neku asocijaciju koja je zaista u prvoaprilskom duhu, tj. smešna.

...samo je "problem"  što je danas 10 mart, a nije prvi april. Onda bi bilo lepo da su svi za prvi april imali ista pitanja pred sobom (upavo ova koja sam naveo). Ma nije ni  bitno. U svakom slučaju smo sad sve razjasnili. Pozdrav.

2 za
3 protiv
Radomir-ue
2011-03-10
???

Ista pitanja ali i maksimalan broj poena...pa ako je zeza onda da se svi zezamo :D

3 za
1 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-03-11
???

Izgleda da će biti pametnije da ubuduće "specijalne" datume izuzmemo iz rotacije da ne pravimo opet zabunu.

4 za
1 protiv
Supervizor
2011-03-11
???

Supervizor napisa...

Izgleda da će biti pametnije da ubuduće "specijalne" datume izuzmemo iz rotacije da ne pravimo opet zabunu.

...Zabune nema, sem za one koji i pored svega najavljenog nekoliko dana ranije i postavljenog na vidno mesto i nekoliko apela "procitaj informaciju s naslovne strane", ipak nisu uspeli da procitaju istu.I onda kao po default-u pocinje napadanje i pametovanje.Premda poslovica kaze "strpen - spasen", cesto se pitam ima li supervizorovom strpljenju kraja.Mada je i sam doprineo svemu, stvaranjem foruma i dopustanjem da se otvara beskonacan broj tema koje se ponavljaju po nekoliko puta i od kojih mnoge nemaju nikakvog smisla i bude na njih odgovoreno jednom eventualno par puta, tako da se sve nekako razvodnilo.Meni licno je bilo mnogo vece zadovoljstvo da komuniciram sa ostalim igracima dok je sve bilo u okviru dve-tri aktuelne teme i mislim da je sama komunikacija bila mnogo kvalitetnija.

7 za
1 protiv
raborg
2011-03-11
???

raborg napisa...

....Premda poslovica kaze "strpen - spasen", cesto se pitam ima li supervizorovom strpljenju kraja...

O, Boze!!! Da ti kupim vazelin da mu se lakse uvuces??? Predlazem ti da slavis Supervizora i pastira Savu. Covece - njemu je to posao!!! Radi ga on dobro, ali ljudi - preterali ste!

2 za
10 protiv
Dakinsljam
2011-03-12
???

Moja poruka je bila kritika supervizoru, a samo je onaj koji ne moze ili ne zeli da shvati napisano, mogao da protumaci drugacije.
 

7 za
2 protiv
raborg
2011-03-12
???

raborg napisa...

Moja poruka je bila kritika supervizoru, a samo je onaj koji ne moze ili ne zeli da shvati napisano, mogao da protumaci drugacije.
 

Izvini onda, iako sam procitao drugi deo poruke, nisam je shvatio na pravi nacin. Skroz se slazem sa milionskim temama. Pozdrav za tebe raborg

2 za
3 protiv
Dakinsljam
2011-03-12
???

Ma Dakin ima tendenciju da pogresno protumaci skoro sve na ovom forumu, nista to nije strasno, redovna pojava. wink

Inace, specijalne datume treba ostaviti ali mozda sa vise humora i manje obaveze...kao sto rekoh svi bodovi svima ili recimo na prvi april malo zezanja sa takmicarima pa im onda posaljete kruznu poruku: Aprilililili :D

I tome slicno yes

4 za
2 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-03-12
???

Koliko spada u opstu kulturu pitanje: Sta se nalazi na kontu 132 u racunovodstvu?

8 za
3 protiv
Rasim Veličanstveni
2011-03-19
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Ma Dakin ima tendenciju da pogresno protumaci skoro sve na ovom forumu, nista to nije strasno, redovna pojava. wink

Lepo je znati da neko prati moje spise wink

2 za
1 protiv
Dakinsljam
2011-03-20
???

rrak-ue napisa...

Nema potrebe za bilo kakvu polemiku. Greškom sam umesto da odgovrim sa citatom sinisadelic(prvi komenar u ovoj temi) kliknuo na onaj gde je Supervizor odgovrao sa citatom upravo njemu. Što bi ja komentarisao odgovor Supervizora drugom takmičaru ako se mene ne tiče? Nema nikakve negativne energije -bar što se mene tiče.

Sve što sam rekao u svom  komentaru i dalje mislim. Baš me briga da li spada pitanje u "opštu kulturu" ili ne ali, kad je glupo i besmisleno onda ne mogu da ne reagujem na to. Mislim da je sa onakve tri igre neki od takmičara koji ih je posalao nas ostale ismejavao.

Pozdrav za sve takmičare i Supervizora.

... i pored toga što sam rekao da sam greškom,  umesto da odgovrim sa citatom sinisadelic(prvi komentar u ovoj temi) kliknuo na onaj gde je Supervizor odgovarao sa citatom upravo njemu,  čak 5 takmičara je glasalo protiv toga. Da čovek ne poveruje.Šta to znači:da nije imalo potrebe da priznam grešku koju sam napravio, da mi ti isti ne veruju da je tako bilo ili da "podrže" Supervizora (u ovoj situaciji je bio u pravu-to je i moje mišljenje). Ja sam čoveku lepo dao izvinjenje samim tim što sam rekao da sam greškom uzeo njegov komentar. Sad je jedino ostalo još da dam izvinjenje ovim takmičarima koji "nisu razumeli moje izvinjenje" Supervizoru.

2 za
2 protiv
Radomir-ue
2011-03-21
???

Dakinsljam napisa...

Lepo je znati da neko prati moje spise wink

...Pa...eto, pomalo devilcheeky

Nego da se vratimo malo na temu....Spomenik supervizoru za prolaz spojnice sa godinama nezavisnosti africkih drzava. Alal mu cufta ko je rijesi bez varanja. Dobro je i to, moglo je i imena zena africkih diktatora. Takodje i za pojedine asocijacije koje su sve besmislenije. Ajde neka mi neko od supervizora objasni sta je to "letnji put" ali bez glupavog "to je put na koji se ide leti" i da mi objasni kako doci do rjesenja iste (ove gdje se spominje letnji put) asocijacije a da se otvore samo  A i B kolone.

Odustao sam od primjedbe na igru jer nema smisla da mi stalno resetujete igru kad se zalim. Nije mi do poena koliko do kvaliteta igre. Pri tom kvalitet i tezina pitanja nisu i ne trebaju da budu isto.

5 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-03-22
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Ajde neka mi neko od supervizora objasni sta je to "letnji put" ali bez glupavog "to je put na koji se ide leti"

... wink ne, nije put na koji se ide leti. Ne znam da li stvarno treba da obajsnim ili se šalite sa mnom, ali ajde, deluje mi ozbiljno, pa ću objasniti:

Letnji put je put koji nije asfaltiran niti je kaldrma nije je makadam, tj. uopšte nema tvrde podloge. A opet nije ni obična utabana staza jer je dovoljno širok da prolaze vozila. Ovakve puteve često nalazimo između njiva. Kada padne sneg ili kiša, takvi putevi su neprohodni. Otuda i naziv "letnji put" jer je prohodan samo leti, dok zimi tuda mogu da idu samo traktori i eventualno po koji dobar džip.

Ne znam, možda postoji još neki sinonim za ovakve puteve kojeg sad ne mogu da se setim, ali čini mi se da ja ovakve puteve jedino i poznajem pod nazivom "letnji put". Uostalom, potražite frazu "letnji put" na googlu. Ima i nekoliko slika pa možete videti kako izgleda, recimo:

http://www.serbianaart.com/sr/artists/anicic-stojan-oki/summer-way

http://www.kardiologija.net/kardiologija/Fotografije/WallpapersHTML/letnji put.htm

Letnji put

5 za
3 protiv
Supervizor
2011-03-22
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

da mi objasni kako doci do rjesenja iste (ove gdje se spominje letnji put) asocijacije a da se otvore samo  A i B kolone.

... ne znam kako razmišljaju ostali igrači, ali po meni nema smisla da postoji garancija rešavanja sa samo 2 otvorene kolone. Bile bi prelake asocijacije tako.

2 za
1 protiv
Supervizor
2011-03-22
???

Постоји синоним за летњи пут: ЛЕНИЈА (са дугим "е").

1 za
2 protiv
brba
2011-03-22
???

Supervizor napisa...

... ne znam kako razmišljaju ostali igrači, ali po meni nema smisla da postoji garancija rešavanja sa samo 2 otvorene kolone. Bile bi prelake asocijacije tako.

...Ne trazim garanciju niti da bude prelako, rekao sam da probate, rekreacije radi...a onda spojite to na sta se pomislili sa sledece dve kolone...mozda vam bude jasnije na sta mislim. ,

Supervizor napisa...

... ne, nije put na koji se ide leti. Ne znam da li stvarno treba da obajsnim ili se šalite sa mnom, ali ajde, deluje mi ozbiljno, pa ću objasniti:

.......................

Ne znam, možda postoji još neki sinonim za ovakve puteve kojeg sad ne mogu da se setim, ali čini mi se da ja ovakve puteve jedino i poznajem pod nazivom "letnji put". Uostalom, potražite frazu "letnji put" na googlu...

Ne, ne salim se. Da...uglavnom su to slike ili fotografije, a sta je to tacno nisam nasao. Ipak, hvala na objasnjenju mnogo je jasnije, samo sto i dalje stoji da ljudi koji ne upotrebljavaju "dugo e" yestesko mogu da znaju sta je to na prvu loptu. winklaugh

Bilo kako bilo, samo malo vise kontrole pristiglih pitanja. U (be)smislu brojeva cipela fudbalera barselone. cool

 

1 za
1 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-03-22
???

Supervizor napisa...

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Ajde neka mi neko od supervizora objasni sta je to "letnji put" ali bez glupavog "to je put na koji se ide leti"

... wink ne, nije put na koji se ide leti. Ne znam da li stvarno treba da obajsnim ili se šalite sa mnom, ali ajde, deluje mi ozbiljno, pa ću objasniti:

Letnji put je put koji nije asfaltiran niti je kaldrma nije je makadam, tj. uopšte nema tvrde podloge. A opet nije ni obična utabana staza jer je dovoljno širok da prolaze vozila. Ovakve puteve često nalazimo između njiva. Kada padne sneg ili kiša, takvi putevi su neprohodni. Otuda i naziv "letnji put" jer je prohodan samo leti, dok zimi tuda mogu da idu samo traktori i eventualno po koji dobar džip.

Ne znam, možda postoji još neki sinonim za ovakve puteve kojeg sad ne mogu da se setim, ali čini mi se da ja ovakve puteve jedino i poznajem pod nazivom "letnji put". Uostalom, potražite frazu "letnji put" na googlu. Ima i nekoliko slika pa možete videti kako izgleda, recimo:

http://www.serbianaart.com/sr/artists/anicic-stojan-oki/summer-way

http://www.kardiologija.net/kardiologija/Fotografije/WallpapersHTML/letnji put.htm

 

Eto izgleda da i D-G K ima tendenciju da pogresno razume wink

0 za
3 protiv
Dakinsljam
2011-03-22
???

Ако је стварно назив за тај пут летњи, пут онда сам нешто ново научио.Ја га познајем као сезонски пут (мада стоји да се највише користи такав пут у лето али се користи и у  јесен јер има пуно таквих путева који воде до шуме где се секу дрва).

PS: да сад и ово неко злонамерно не протумачи као критику. Ово је више било моје размишљање на "ту тему".
 

4 za
1 protiv
Radomir-ue
2011-03-22
???

Kod nas ga obicno zovu stari ili kolski put (u smislu konjskih kola) iako se to razlikuje od kraja do kraja. I naravno covjek nesto novo nauci svaki dan. A samo da sam malo bolje razmislio sjetio bi se ovih slika. Ali eto...no dobro sta je tu je, ajmo dalje. :D

@ Dakinsljam

Sampion winklaugh

5 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-03-24
???

Eto predloga za novu igru:
Foto Asocijacije! ® cool

 

Svako polje (i rešenje kolone) neka predstavlja malu sličicu (thumbnail). Dodatni klik na njega otvara veću sliku (ali neka oduzme još jedan poen).

Tako bi izbegli višestruka značenja koja imamo kad su u pitanju reči u asocijaciji.

 

Npr. reč sud može biti u kontekstu opštinski, posuđe, krvni...

a sa slikom bi to rešili

laugh

 

Mogući problemi:
-  ne može baš sve da se prikaže slikom (ali uvek se oduševim kakvi su sve pojmovi predstavljeni u rebusima)
- što bi trebalo malo više truda za sastavljanje

1 za
0 protiv
Fellow
2011-03-24
???

Evo da probam da zadam jednu kolonu:

 

 

 


 

2 za
0 protiv
Fellow
2011-03-24
???

Škola. Daj sad nešto teže :)

2 za
0 protiv
Dabić Rašo
2011-03-24
???

Tako je Davide.

Pokazni primer je uspeo :)

Sada ostaje da neko nekad* napravi ovu igru...

Ili makar kad bude neki SPECIAL povodom prvog aprila ili nekog prigodnog datuma da malo ubijemo monotoniju.

 

 

* Supervizore? cheeky

2 za
0 protiv
Fellow
2011-03-25
???

Fellow napisa...

Tako je Davide.

Pokazni primer je uspeo :)

Sada ostaje da neko nekad* napravi ovu igru...

Ili makar kad bude neki SPECIAL povodom prvog aprila ili nekog prigodnog datuma da malo ubijemo monotoniju.

* Supervizore? cheeky

... već sam razmišljao o tome, doduše za igru Ko Zna Zna, da se pojavi npr. slika nekog grada, reke, planine, automobila, itd. i da treba pogoditi šta je na slici (od 4 ponuđena odgovora). Problemi su:

  • sastavljanje i naročito provera zahteva mnogo više vremena
  • za igru asocijacija bi provera bila još teža, jer bi supervizor morao da pogodi šta je na slici da bi mogao da vidi da li je asocijacija ispravna
  • copyright (jedno je kada vi linkujete ovde neku sliku sa drugog sajta - odgovorni ste vi; a sasvim je drugo a namenski i namerno koristimo slike za glavni sadržaj sajta jer tu smo odgovorni mi).
  • generalno postoji problem sa učitavanjem slika kod određenog broja igrača (to su ovi što se često žale da im skočko ne prikazuje neke znake dovoljno brzo)

Mogao bi da bude neki specijal možda, recimo za novu godinu, za godišnjicu sajta, prvi april i slične datume.

2 za
1 protiv
Supervizor
2011-03-25
???
 

Slagalica.tv je nezavisan sajt ljubitelja kviza

Copyright © 2009-2024