Igre Slagalice
Druge igre

JAVLJANJE U IGRI KO ZNA ZNA

Zanima me da li neko od bivsih ucesnika TV Slagalice ima neku taktiku ili foru u javljanju u igri ko zna zna?Posto sam i ja bivsi ucesnik i izgubio sam partiju na javljanje u igri ko zna zna.Od 6 pitanja na koja smo se zajedno javili protivnik je uvek bio brzi.

5 za
0 protiv
onshort
2011-03-23
???

onshort napisa...

Zanima me da li neko od bivsih ucesnika TV Slagalice ima neku taktiku ili foru u javljanju u igri ko zna zna?Posto sam i ja bivsi ucesnik i izgubio sam partiju na javljanje u igri ko zna zna.Od 6 pitanja na koja smo se zajedno javili protivnik je uvek bio brzi.

...u regularnom ciklusu pre sedam-osam godina mi se desilo da sam igrao sa nekim momkom iz Novog Pazara, i bili smo izjednačeni u ama baš svim igrama do KZZ. U toj igri i on i ja smo se javili na ista pitanja, i svih šest puta ja sam bio brži. Na kraju sam pobedio sa baš tih 60 poena razlike, i veruj mi da mi je velikim delom zaista bilo žao, jer uvek prevladava želja da pobediš na znanje, odnosno kvalitet, a ne na sreću, tj. brzinu. Kad sam nakon emisije razmislio o tome zašto sam se javljao prvi pomislio sam da je u pitanju tehnička greška, da je problem do miša na crvcenoj poziciji, ali mi se slična situacija desila kasnije u četvrtfinalu, kada sam bio na crvenoj poziciji. Ono što hoću da kažem je da pozicija nema nikakve veze, miševi rade isto i za crvcenog i za plavog.

Taktika koju bih ti ja predložio je da NE pritiskaš dugme miša u toku čitanja pitanja, već NEPOSREDNO pre nego što voditeljka završi s tim. Razlog je prost - prst će ti se zamoriti ako klikćeš deset sekundi bez prestanka ( a ako te voli gospodin Marfi, zamor će se desiti baš u odsudnom trenutku ), pa ćeš kad bude bitno dati protivniku tu milisekundu prednosti. Što se tiče samog pritiskanja dugmeta na mišu, pre nego što odeš na snimanje savetujem ti da odvojiš par minuta kod kuće i otkriješ na koji način najbrže klikćeš. Probaj sve moguće načine, jer ne postoji univerzalno rešenje, neko klikće brže na jedan, neko na drugi način. Dakle, vidi da li ti odgovara da pritiskaš srednjim ili kažiprstom; da li da držiš prislonjen ceo prst na površinu miša ili samo jagodicu; da li da stisneš šaku i prisloniš jagodicu palca jagodici kažiprsta sa strane ili klikćeš samo jednim prstom i sl.

I još jedna stvar - ako se na jednom pitanju ne javiš prvi, nemoj da se nerviraš, jer ćeš biti verovatno sporiji i na sledećem. Zaboravi, dakle, na kiks i odmah guraj dalje. Isto tako, ne daj da te ponese to što si javio prvi, pa da misliš da ćeš i na sledećem. Budi smiren i pribran, i nadam se da će biti i rezultata.

Još jedan savet od mene, koji nema toliko veze sa klikanjem, ali ima sa javljanjem na pitanja. Često se dešava da su već u pitanju ponuđeni mogući odgovori. Ako ih je tri, moj je savet da pustiš protivnika da se javi prvi, ali samo AKO APSOLUTNO NEMAŠ POJMA KOJI JE ODGOVOR! U tom slučaju, ako protivnik zna odgovor i javio se prvi, nećeš doći u situaciju da odeš u eventualni minus od 15 poena ( protivnikovih 10 i tvojih -5, za šta imaš 67% verovatnoće ), već samo 10. Ako protivnik ne zna odgovor, bolje pustiti njega da proba prvi, jer ima samo 33% šanse da odgovori tačno, ti ćeš imati 50%. Ako vidiš da se protivnik ne javlja, budi spreman da klikneš u poslednjoj od pet ponuđenih sekundi za javljanje, jer je moguće da on minimizira štetu, time što želi da se samo on javi, pa je šteta ograničena na svega 5 poena, a ne mogućih 15. Važi i suprotno, ako želiš da ti budeš taj koji proba, savetujem da se javiš baš u polednjoj sekundi, da bi njemu onemogućio da se javi. I još nešto - ako pred KZZ gubiš podosta ( 40-50 razlike, nešto što može da se stigne ), opet ti savetujem da budeš smirene glave, i da ne rizikuješ time što ćeš se javiti kao iz topa, jer statistika nije na tvojoj strani, a povrh toga, kao što već rekoh, Marfi je čudo.

Nadam se da sam ti malo pomogao, ako ne tebi, onda bar nekome ko treba tek da učestvuje.

18 za
0 protiv
Kalimist
2011-03-23
???

Istina je da sam se na neka pitanja poceo javljati dok su jos bila citana ,ali na neka sam jasno cuo prvo kliktanje svog misa, a onda protivnikovog, a ispalo je da je on opet brzi.

2 za
0 protiv
onshort
2011-03-23
???

 

Kalimist napisa...

Nadam se da sam ti malo pomogao, ako ne tebi, onda bar nekome ko treba tek da učestvuje.

...

Bravo Kalimist, nesebično i iscrpno!

6 za
0 protiv
Meda
2011-03-23
???

Ja sam ucestvovao u ovom ciklusu i u sve tri moje emisije su se drugi  takmicari javljali pre mene u igri ko zna zna, sto me je i kostalo cetvrtfinala...

Mozda bi mogli da promene pravila u toj igri, npr da svaki takmicar dobije po 5 pitanja pa ako ne zna, da tek tad ovaj drugi moze da se javi. Mislim da bi tako bilo  makar malo pravednije i da bi se eliminisao faktor srece u toj igri koji dosta puta odredi krajnjeg pobednika ...

6 za
2 protiv
dejan86
2011-03-23
???

Zato su u suštini "Milioner" i "Visoki napon" najčistiji - nema tog "fliper" efekta, gde priliku dobija onaj ko brže čuka po tasterima...

5 za
2 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-23
???

Ako vas zanima (a ne sumnjam da zanima izvesne neke ljude ovde) mogu vam reci kako sam skoro uvek bio brzi od svojih protivnika. U jucerasnjoj emisiji sam se na svako, ali bas svako pitanje prvi javio (misli se na one na koja smo se obojica javili) tako sto sam kliktao na OBA KLIKA. Tako sam bio brzi i od svih ostalih takmicara jer sam to provalio jos u prvoj emisiji. I jos jedan savet, pazite da ne naslanjate zglob na ivicu stola, to ce dodatno usporiti prste.

5 za
4 protiv
Zare1054
2011-03-23
???

Zare1054 napisa...

Ako vas zanima (a ne sumnjam da zanima izvesne neke ljude ovde) mogu vam reci kako sam skoro uvek bio brzi od svojih protivnika. U jucerasnjoj emisiji sam se na svako, ali bas svako pitanje prvi javio (misli se na one na koja smo se obojica javili) tako sto sam kliktao na OBA KLIKA. Tako sam bio brzi i od svih ostalih takmicara jer sam to provalio jos u prvoj emisiji. I jos jedan savet, pazite da ne naslanjate zglob na ivicu stola, to ce dodatno usporiti prste.

...

to sam i ja hteo da radim ali zar desni klik ne bi trebalo da reaguje

4 za
0 protiv
onshort
2011-03-23
???

Zare1054 napisa...

Ako vas zanima (a ne sumnjam da zanima izvesne neke ljude ovde) mogu vam reci kako sam skoro uvek bio brzi od svojih protivnika. U jucerasnjoj emisiji sam se na svako, ali bas svako pitanje prvi javio (misli se na one na koja smo se obojica javili) tako sto sam kliktao na OBA KLIKA. Tako sam bio brzi i od svih ostalih takmicara jer sam to provalio jos u prvoj emisiji. I jos jedan savet, pazite da ne naslanjate zglob na ivicu stola, to ce dodatno usporiti prste.

...

Je si li tI ovaj Zarko sa Slagalice?Kako si zavrsio takmicenje?

3 za
1 protiv
onshort
2011-03-23
???

onshort napisa...

Zare1054 napisa...

Ako vas zanima (a ne sumnjam da zanima izvesne neke ljude ovde) mogu vam reci kako sam skoro uvek bio brzi od svojih protivnika. U jucerasnjoj emisiji sam se na svako, ali bas svako pitanje prvi javio (misli se na one na koja smo se obojica javili) tako sto sam kliktao na OBA KLIKA. Tako sam bio brzi i od svih ostalih takmicara jer sam to provalio jos u prvoj emisiji. I jos jedan savet, pazite da ne naslanjate zglob na ivicu stola, to ce dodatno usporiti prste.

...

to sam i ja hteo da radim ali zar desni klik ne bi trebalo da reaguje

...Meni je desni klik reagovao bez ikakvih problema. I ako si primetio juce ono za onog reditelja kad sam se sasvim slucajno javio to je bilo zato sto sam pritisnuo desni klik sasvim slucajno.

onshort napisa...


...

Je si li tI ovaj Zarko sa Slagalice?Kako si zavrsio takmicenje?

...Pa gledaj, moje polufinalne su 2-4 aprila.

3 za
1 protiv
Zare1054
2011-03-23
???

Zare1054 napisa...

onshort napisa...

Zare1054 napisa...

Ako vas zanima (a ne sumnjam da zanima izvesne neke ljude ovde) mogu vam reci kako sam skoro uvek bio brzi od svojih protivnika. U jucerasnjoj emisiji sam se na svako, ali bas svako pitanje prvi javio (misli se na one na koja smo se obojica javili) tako sto sam kliktao na OBA KLIKA. Tako sam bio brzi i od svih ostalih takmicara jer sam to provalio jos u prvoj emisiji. I jos jedan savet, pazite da ne naslanjate zglob na ivicu stola, to ce dodatno usporiti prste.

...

to sam i ja hteo da radim ali zar desni klik ne bi trebalo da reaguje

...Meni je desni klik reagovao bez ikakvih problema. I ako si primetio juce ono za onog reditelja kad sam se sasvim slucajno javio to je bilo zato sto sam pritisnuo desni klik sasvim slucajno.

onshort napisa...


...

Je si li tI ovaj Zarko sa Slagalice?Kako si zavrsio takmicenje?

...Pa gledaj, moje polufinalne su 2-4 aprila.

...

a koliko si osvojio?

0 za
3 protiv
onshort
2011-03-23
???

onshort napisa...


a koliko si osvojio?

...Sta koliko sam osvojio, ne razumem?

4 za
4 protiv
Zare1054
2011-03-23
???

Zare1054 napisa...

onshort napisa...


a koliko si osvojio?

...Sta koliko sam osvojio, ne razumem?

...

pa para cega drugog?

1 za
7 protiv
onshort
2011-03-24
???

onshort napisa...


...

pa para cega drugog?

...Pa ne smem da pricam, videces...Dodela nagrada je 11.4.

2 za
5 protiv
Zare1054
2011-03-24
???

Zare1054 napisa...

onshort napisa...


...

pa para cega drugog?

...Pa ne smem da pricam, videces...Dodela nagrada je 11.4.

...

Koliko ti imas godina?Jesi li najmladji takmicar?

1 za
3 protiv
onshort
2011-03-24
???

onshort napisa...


Koliko ti imas godina?Jesi li najmladji takmicar?

...imam 16 godina i da, bio sam najmladji takmicar ne samo u cetvrtfinalu nego u celom ciklusu.

1 za
3 protiv
Zare1054
2011-03-24
???

Zare1054 napisa...

onshort napisa...


Koliko ti imas godina?Jesi li najmladji takmicar?

...imam 16 godina i da, bio sam najmladji takmicar ne samo u cetvrtfinalu nego u celom ciklusu.

...

Mislio sam da li si uopste najmladji takmicar :)

0 za
4 protiv
onshort
2011-03-24
???

onshort napisa...


...

Mislio sam da li si uopste najmladji takmicar :)

...E to ne znam, cuo sam da je u prethodnom ciklusu bio takmicar koji se zvao Djordje (valjda) i isto ima 16 godina kao ja i uzeo drugo mesto.

1 za
3 protiv
Zare1054
2011-03-24
???

Zare1054 napisa...

onshort napisa...


...

Mislio sam da li si uopste najmladji takmicar :)

...E to ne znam, cuo sam da je u prethodnom ciklusu bio takmicar koji se zvao Djordje (valjda) i isto ima 16 godina kao ja i uzeo drugo mesto.

...

Ti si za svoje godine perfektan sta ce tek biti sa 40....  Na mladjima svet ostaje.....A mislim da se secam tog takmicara ali nije bio nesto narocito (ako se dobro secam)....   Tebi svaka cast

2 za
6 protiv
onshort
2011-03-24
???

onshort napisa...


...

Ti si za svoje godine perfektan sta ce tek biti sa 40....  Na mladjima svet ostaje.....A mislim da se secam tog takmicara ali nije bio nesto narocito (ako se dobro secam)....   Tebi svaka cast

...eh kad bi malo procackao po temama ovde video bi kakav sam. Inace video sam ga samo jednom i nije mi izgledao kao da je moje godiste, izgleda bar 10 godina starije. I hvala

2 za
3 protiv
Zare1054
2011-03-24
???
 

Slagalica.tv je nezavisan sajt ljubitelja kviza

Copyright © 2009-2024