Igre Slagalice
Druge igre

Pitanje

Zasto kad ja igram sa svog profila Tanja Antic moje rezultate prikazuje ka da je igrao Sasa Antonijevic? Molim vas odgovorite,

2 za
0 protiv
Tanja Antic
2011-04-05
???

Tanja Antic napisa...

Zasto kad ja igram sa svog profila Tanja Antic moje rezultate prikazuje ka da je igrao Sasa Antonijevic? Molim vas odgovorite,

... gde ih to "prikazuje"?

2 za
0 protiv
Supervizor
2011-04-05
???

Tanja Antic napisa...

Zasto kad ja igram sa svog profila Tanja Antic moje rezultate prikazuje ka da je igrao Sasa Antonijevic? Molim vas odgovorite,

... kako si se prvo zvala (zvao)???

1 za
1 protiv
.
2011-04-07
???

Supervizore, do sada sam uvek obraćao pažnju na suštinu, to jest sadržaj sajta, a sada mi nešto pade u oči i forma, konkretno format datuma - gggg.mm.dd. Odakle to?! Zar si i ti podlegao američkom kulturnom imperijalizmu? Koliko je meni poznato, kod nas je datum uvek u formatu dd.mm.gggg.

Kao popriličan jezički čistunac, kakvim se nepretenciozno smatram, svakako mislim da navedenu grešku (ne znam kako bih drugačije nazvao ovaj propust) što pre treba ispraviti.

5 za
4 protiv
Čika Paja
2011-06-18
???

Čika Paja napisa...

Supervizore, do sada sam uvek obraćao pažnju na suštinu, to jest sadržaj sajta, a sada mi nešto pade u oči i forma, konkretno format datuma - gggg.mm.dd. Odakle to?! Zar si i ti podlegao američkom kulturnom imperijalizmu? Koliko je meni poznato, kod nas je datum uvek u formatu dd.mm.gggg.

Kao popriličan jezički čistunac.

...a toliko propusta u jednoj poruci.

Format koji amerikanci najčešće koriste je mm/dd/gggg. Dakle, kosa crta, a ne tačka, i redosled koji sam naveo.

Sajt ne koristi gggg.mm.dd, nego gggg-mm-dd. Dakle, nisu tačke nego crte. gggg-mm-dd je ISO format propisan od strane međunarodne organizacije za standardizaciju. Da, to je ista ona organizacija koja je propisala da se koriste metri umesto inča, stopa i milja, odnosno grami umesto unci, itd. Broj međunarodnog ISO standarda je 8601, ako nekoga baš zanima. Pošto je npr. jedna Rusija usvojila ovo i kao svoj standard (ГОСТ ИСО 8601-2001) teško da može da se kaže da spada pod američki kulturni imperijalizam.

Lično bih voleo da vidim da ceo sve koristi ovaj standard (ali eto nažalost, moć imam samo na ovom sajtu), jer je to najbolji način da se formatiraju datumi. Osim što nema nikakve konfuzije u pogledu šta je dan, mesec i godina jer ide od veće ka manjoj jedinici (naročito kada imamo i datum i vreme), podatak je i lakše sortirati, jer alfabetsko i numerčko sortiranje daje isti rezultat. Takođe je otklonjena i konfuzija da li se piše vodeća nula (03 ili samo 3) - uvek se piše.

3 za
2 protiv
Supervizor
2011-06-18
???
 

Slagalica.tv je nezavisan sajt ljubitelja kviza

Copyright © 2009-2024