NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Majmuni

Došao jednom jedan gospodin, lepo obučen, odseo u jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na celoj stranici lokalnog lista da plaća za svakog majmuna kojeg mu donesu 10$.

Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna, pojuriše loviti majmune i čovek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio.

Kad je ostalo malo majmuna i postalo ih teško uloviti, seljaci su ih prestali donositi.

Gospodin je tada obećao 20$ za majmuna i seljaci su ih potrčali loviti.

Opet su majmuni ponestali i gospodin je povećao cijenu na 30$ i lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.

Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna više nije bilo....

On je otputovao i njegov partner se uputio seljacima i rekao:

- Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za svoju kolekciju. Predlažem vam da ih kupite od mene za 35$ i kad se šef vrati on će vam ih kupiti za 50$, što je bila poslednja cena.

Seljaci skupiše ono što su uštedeli celog života i kupiše hiljade majmuna koji su bili po kavezima očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više videli ni jednog ni drugog. U selu su ostali majmuni, oni u kavezu i oni izvan njega.

Sad imate jasnu predstavu kako funkcionišu finansijske berze!
 

27 za
1 protiv
Petar Mirković
2010-09-13
???

Stari pas ovčar jurio je zečeve po šumi dok nije zabasao duboko u istu da shvati da se izgubio... Našao se pored gomile nekih kostiju kada je začuo korake divlje životinje...

Bio je to leopard koji mu se polako približavao... "Šta cu sad" mislio je u sebi... i onda je brzo dohvatio one koske koje su stajale kraj njega da bi tek što ga je leopard opazio, stari pas konstatovao: "Baš je ukusan ovaj leopard, da mi je da nađem još jednog". Čuvsi to, leopard je ustuknuo i povukao se u šumu... preplašen naravno...

Međutim, sve je to gledao jedan majmun sa grane, koji reši da se ogrebe i ocinkari starog psa kod leoparda... Skočio je sa drveta i pozurio da leopardu saopšti prevaru... Videvši takvu reakciju, stari pas posumnja u namere majmuna i podje da ga prati... Video ga je kako objasnjava leopardu o cemu je reč dok leopard ljuto reži zbog načina na koji je nasamaren... I naravno, krene u osvetu...

Stari pas, videvši da leopard opet kreće u njegovom pravcu, samo se okrenu i mirno sede osluškujući svaki leopardov korak... kada mu se već dovoljno primakao da može da ga čuje, stari pas, leđima okrenut leopardu, više za sebe reče: "Ama gde li je taj majmun više, poslao sam ga još pre sat vremena da mi nabavi leoparda i još ga nema..."


Navoručenje I:
Ne kači se sa starim psima, znanje i mudrost se stiču godinama...

Navorucenje II:
Šta god radili, uvek će se naći neki majmun u okolini koji ce tome da bude svedok...

23 za
1 protiv
Supervizor
2010-10-15
???

Odlično je! yes

Naravoučenije III: Ako si dobar u marketingu možeš i jače od sebe da uplašiš... cool

8 za
2 protiv
Fellow
2010-10-15
???

Razbole se konj na farmi i pade u štali pa ostade da tako leži.... Seljak pozove veterinara, on uđe u štalu, pregleda konja, izadje u dvoriste i reče seljaku:
 
 - Daj konju ove lekove tri dana, a ako za tri dana ne ustane, moraćemo da ga ubijemo!
 
 To je čulo prase koje se igralo u dvorištu, pa kad seljak dade konju lek, ono ode kod konja i poče ga moliti da ustane ali konj ne ustade.....
Sutradan, opet, čim je seljak dao konju lek, prase otrča kod konja i opet poče da ga moli da ustane, ali konj ne ustade..... Trećeg dana, kada seljak dade konju lek prase ode kod konja i reče mu:
 
 - Ako danas ne ustaneš, doćiće veterinar i ubiće te, te te zato preklinjem da skupis snagu i ustanes....
 
 Konj skupi svu snagu i ustade a malo zatim ode i da radi. Seljak, presrećan, odmah pozva veterinara i povika:
 
 - Ovo je divno! Konj mi je ozdravio! Veceras dodji kod mene na večeru da proslavimo, zaklaću prase!!!!!!!
 
 
 N A R A V O U Č E N I J E :
 
 NE SE*I KAD TE NIKO NIŠTA NE PITA!

21 za
2 protiv
Fellow
2010-10-15
???

Ako vam nije jasno zasto se nesto radi u firmi na nacin koji nikom nije jasan.

Pocnite sa pet majmuna u kavezu , u kavez stavite merdevine i iznad njih okacite bananu
ubrzo ce jedan od majmuna poceti da se penje da dohvati bananu i tad ih sve poprskajte hladnom vodom.
Posle nekog vremena drugi ce krenuti po bananu i opet ih sve poprskajte hladnom vodom.


Ubrzo kad neki opet krene po bananu svi ostali ce pokusati da ga sprece
tad mozete da ukinete hladnu vodu i zamenite majmuna iz kaveza novim i on ce krenuti po bananu,a ostali ce pokusati da ga sprece posle drugog pokusaja i novi ce znati da ce biti napadnut ako podje po bananu.

Zamenite jos jednog majmuna novim i on ce biti napadnut cim krne uz merdevine.
Zamenite sledeceg novim i cim i on krene po bananu bice napadnut , zadnji novajlija sa entuzijazmom pristupa kaznjavanju zajedno sa ostalim.

Na isti nacin zamenite i ostale stare majmune novim,svaki novi bice napadnut cim krene uz merdevine.


Svi novi majmuni sad ucestvuju u tuci onoga ko krene po bananu,a nijedan nezna zasto,posto kad ste ih sve izmenjali od ovih koji su unutra nijedan nije bio prskan hladnom vodom i nijedan se ne pokusava popeti po bananu.


Zasto-zato jer koliko oni znaju - tako se tu oduvek radi...i tako nastaje politika kompanije

16 za
0 protiv
Fellow
2011-04-09
???

Meni to sve više liči na opis naše „države"!

1 za
1 protiv
jagodinsky
2011-04-09
???

To je poznati psihološki eksperiment koji odlično opisuje naše društvo.

2 za
1 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-04-09
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0113 sec.

Copyright © 2024