NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Ucestvovanje u kvizovima i posle koliko vremena ste dobili novac

U svim kvizovima: Slagalica, Milioner, Ruski rulet, Sam protiv svih, Visoki napon, ovi na B92 sa Ilijom Kovacicem.
 

4 za
0 protiv
Bojan Kalkan
2011-02-25
???

Slagalica - odmah po zavrsetku emitovanja poslednje emisije u kojoj ste ucestvovali, ili poslednje emisije ciklusa, kako god da pise u ugovoru, nema kasnjenja.

Visoki napon - kad se sete, desava se da su kasnjenja i vise od pola godine.

3 za
0 protiv
Kalimist
2011-02-25
???

Kalimist napisa...

Slagalica - odmah po zavrsetku emitovanja poslednje emisije u kojoj ste ucestvovali, ili poslednje emisije ciklusa, kako god da pise u ugovoru, nema kasnjenja.

Visoki napon - kad se sete, desava se da su kasnjenja i vise od pola godine.

...Vlasto to za Slagalicu izgleda vise ne vazi, posto evo prodjose 2 nedelje od emitovaanja finalnih emisija kada smo trebali biti isplaceni i jos nema uplate ...

4 za
0 protiv
Слађан
2011-02-25
???

Visoki napon... posle 6 meseci, sasvim mimo ugovora

4 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-02-28
???

Pitanja za sampiona... Sami odredili rok od 90 radnih dana posle emitovane poslednje emisije, pa im i to bilo malo, produzili jos za dve nedelje... Znate li da se odbija 20% na ime poreza, isto kao da ste pare osvojili na lotu?

5 za
1 protiv
hzns
2011-03-02
???

hzns napisa...

Znate li da se odbija 20% na ime poreza, isto kao da ste pare osvojili na lotu?

...Kao i na svim ostalim kvizovima, izuzev Slagalice.

3 za
2 protiv
Kalimist
2011-03-02
???

Kalimist napisa...

hzns napisa...

Znate li da se odbija 20% na ime poreza, isto kao da ste pare osvojili na lotu?

...Kao i na svim ostalim kvizovima, izuzev Slagalice.

...i na milioneru se ne odbija porez

2 za
3 protiv
klasicna budala
2011-03-03
???

klasicna budala napisa...

...i na milioneru se ne odbija porez

...neko mi je rekao da se ranije plaćalo, mora da se to odnosilo na period dok je Zeka bio na B92. Drago mi je da se tamo ne plaća, još samo kad bi odgovorili na moje prijave... :)

5 za
1 protiv
Kalimist
2011-03-03
???

Kalimist napisa...

klasicna budala napisa...

...i na milioneru se ne odbija porez

...neko mi je rekao da se ranije plaćalo, mora da se to odnosilo na period dok je Zeka bio na B92. Drago mi je da se tamo ne plaća, još samo kad bi odgovorili na moje prijave... :)

na BK se nije placao porez a mislim i na b92. prijave se brisu svake nedelje sto znaci da ako nekoga ne pozovu u toku te nedelje u kojoj se prijavio mora se ponovo prijaviti ako hoce da ucestvuje. u milioneru je specificna situacija sto se prijavljivanja tice jer se tu prijavljuje 5 puta vise ljudi nego u ostale kvizove zajedno. vecini ljudi koji tu ucestvuju ne bi nikada palo na pamet da se prijavi u neki drugi kviz i jedino se tu mogu videti, dok je u ostalim kvizovima retko da se pojavi neko kome je to prvo ucesce u kvizu. valjda narod video da se tu lako dolazi do para pa kad hoce na more oni idu u milionera.

mada oni iz milionera za svaku emisiju zovu 100 kandidata pa od njih izaberu 10oro za emisiju na osnovu testiranja, tesko je doci i u tih 100

5 za
2 protiv
klasicna budala
2011-03-03
???

Mene su pozvali telefonom iz Milionera prošlog septembra nakon mojih mnogobrojnih prijava sms-om i postavili 4 pitanja, to je valjda kao neki test, od kojih na jedno nisam znao odogovor i pitali da li sam učestvovao u nekom drugom kvizu i kada. Ja im odgorih da jesam i to pre 6 meseci. Oni rekoše da je to kratak period, i da oni preferiraju da prođe neko duže vreme od učestvovanja u nekom drugom kvizu, pa ukoliko prođem njihovu dalju selekciju da će mi se javiti... Nisu se javili... Tako da ukoliko vas budu pozvali da znate šta treba da kažete...

4 za
0 protiv
baron-samedi
2011-03-03
???

Iz ličnog iskustva i sa jednim i sa drugim kvizom ("Milioner" i "Visoki napon") mogu da odgovorno izjavim sledeće:

- "Milioner" isplaćuje novac sa odbitkom 20% poreza ali u roku iz ugovora  (90 dana) ;

- kod "Visokog napona" rok isplate je krajnje neizvestan (računajte orijentaciono oko 6 meseci), ali porez ono posebno plate, a vi dobijete onoliko koliko na ekranu piše da ste osvojili

Kao što vidite, niko nije idealanindecision

I od jednih i  od drugih dobijete napismeno koliki ste iznos osvojili, koliko vam je isplaćeno i koliki iznos ulazi u godišnja primanja na koja eventualno plaćate porez.

4 za
0 protiv
Čika Paja
2011-03-04
???

Čika Paja napisa...

 kod "Visokog napona" rok isplate je krajnje neizvestan (računajte orijentaciono oko 6 meseci), ali porez ono posebno plate, a vi dobijete onoliko koliko na ekranu piše da ste osvojili

Kao što vidite, niko nije idealanindecision

I od jednih i  od drugih dobijete napismeno koliki ste iznos osvojili, koliko vam je isplaćeno i koliki iznos ulazi u godišnja primanja na koja eventualno plaćate porez.

...Od kad je ova informacija? Ja sam učestvovao prošle godine, i potpisao ugovor u kome piše da sam ja taj koji plaća porez, ne oni, pa me interesuje da li se to što ste naveli za porez odnosi na neke prethodne godine.

1 za
0 protiv
Kalimist
2011-03-04
???

Kalimist napisa...

Čika Paja napisa...

 kod "Visokog napona" rok isplate je krajnje neizvestan (računajte orijentaciono oko 6 meseci), ali porez ono posebno plate, a vi dobijete onoliko koliko na ekranu piše da ste osvojili

Kao što vidite, niko nije idealanindecision

I od jednih i  od drugih dobijete napismeno koliki ste iznos osvojili, koliko vam je isplaćeno i koliki iznos ulazi u godišnja primanja na koja eventualno plaćate porez.

...Od kad je ova informacija? Ja sam učestvovao prošle godine, i potpisao ugovor u kome piše da sam ja taj koji plaća porez, ne oni, pa me interesuje da li se to što ste naveli za porez odnosi na neke prethodne godine.

...jeste da dobijes onoliko koliko pise da si osvojio ali na kraju godine TI platis porez

1 za
1 protiv
klasicna budala
2011-03-04
???

Treba razlikovati porez na dobitak (koji se plaća onako kako sam već naveo) i porez na ukupan godišnji prihod, na šta ste obavezni ako vam je ovaj veći od ... sad ne znam baš tačno, pošto je u svakom sučaju veći od prosečnog i ja (na žalost) ne spadam u tu kategoriju.

Dakle, još jednom, porez na dobitak za "Visoki napon" plaća RTS. Meni je uplata izvršena početkom prošle godine, a u januaru ove dobio sam Potvrdu o obračunatom i plaćenom porezu. U njoj decidno stoji koliki je obračunat i plaćen porez na dobitak, koliko je moje neto primanje (identično sa osvojenom sumom), a koliki iznos koji ulazi u godišnje oporezivanje (to jest koji se sabira sa vašim ostalim prihodima, pa ako prelaze propisanu cifru i na to se plaća porez). Krajem prošle godine sam ponovo bio na "Visokom naponu" (samo sam na tenderu osvojio neku "siću") i po završenom snimanju onaj "čika" zadužen za finansije koji vrši i isplatu putnih troškova uzeo mi je i podatke o opštin u kojoj živim. Dakle, i ovog puta će porez na dobitak platti oni.smiley

Sad je valjda jasno.

3 za
0 protiv
Čika Paja
2011-03-04
???

Tačno je da se u praktično svim kvizovima danas plaća porez, tako što se od sume koju ste osvojili odbije 20%

Izveštaj koji dobijete par meseci kasnije, odnosi se na vaš ukupni godišnji prihod, koji mislim da ako ostaje do 2 miliona dinara, ne povlači dodatni porez.

Jedini kviz koji em ne skida porez na dobit, em vam odmah isplaćuje novac, sve do super finala je "Super genije". Juče sam snimao, pobedio u emisiji, i odmah dobio u koverti dobitak.

Inače, iskustvo ovog kviza mi je zaista vrlo pozitivno... najmanje cimanja, korektan voditelj, snima se stvarno brzo ("Kviskoteku" smo snimali više od 4 sata za jednu epizodu), i atmosfera je izuzetno opuštena...

2 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-08
???

Nisam znao da dele novcane nagrade u svakoj epizodi. Kolika je cifra u pitanju ?

1 za
0 protiv
dejan86
2011-03-08
???

8.000 dinara za pobednika emisije, što je zapravo sjajna cifra, obzirom da je kviz apsolutno i potpuno nenaporan i neopterećujući... jedino što ja nisam ljubitelj tih "fliper" kvizova gde se drndanjem dugmića ili ovakvih "menjača" dolazi do toga ko je na redu da odgovara, ali svejedno :)

Pobednik emisije ide u finale ciklusa, a pobednik tog finala, posle ide u superfinalni ciklus

2 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-08
???

E pa dragi kvizomani, dosao je i taj dan.

Posle 7 meseci i dosta truda uspeo sam da iskamcim deo novca osvojenog prosle godine u kvizu Visoki napon. Kazem deo, jer je od osvojene sume (one koja je stajala na ekranu kao osvojena) odbijeno unapred 20% i uplaceno preostalih 80%. Tuga...

p.s. svi koji misle da je RTS u obavezi da isplati 100% od osvojene sume i kojima su isplacivali i sl primeri neka mi jave resenje i delimo po 10% :)

4 za
0 protiv
Teska Divljina
2011-05-13
???

Teska Divljina napisa...

E pa dragi kvizomani, dosao je i taj dan.

Posle 7 meseci i dosta truda uspeo sam da iskamcim deo novca osvojenog prosle godine u kvizu Visoki napon. Kazem deo, jer je od osvojene sume (one koja je stajala na ekranu kao osvojena) odbijeno unapred 20% i uplaceno preostalih 80%. Tuga...

p.s. svi koji misle da je RTS u obavezi da isplati 100% od osvojene sume i kojima su isplacivali i sl primeri neka mi jave resenje i delimo po 10% :)

...Čini mi se da u kvizu Visoki napon odbijaju svima 18 % na PDV, tako da verovatno nisi oštećen. U slučaju TV Slagalice su više neko korektni. Uplaćuju keš odmah nakon emitovanja poslednje emisije na TV-u (i to u punom iznosu), dok se robne nagrade mogu iskoristiti odmah po okončanju snimanja. Čak smo dobili i veći iznos vaučera za kupovinu neko što je pisalo na istom. Zaista, sve pohvale za RTS na odnosu prema dobitnicima nagrada, mada mi i dalje nije jasno zasto se nagrade umanjuju u Visokom naponu...

6 za
1 protiv
Igor 86
2011-05-13
???

Da, u "Visokom naponu" se svima skida 18% na račun poreza na dobitak, ili kako se već zove. Čini mi se da je i u "Milioneru" ista priča. Ne znam kako stoje stvari sa finalem "Supergenija", i nagradom od milion dinara, osim što pobednici tokom ciklusa dobijaju onih 8.000 dinara na kraju svake emisije. U ugovoru piše da se porez plaća tek na sume preko (ako se ne varam) 15.000 dinara, pa verovatno 18% skinu i od finalnog dobitka od milion dinara.

2 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-05-14
???

Igor 86 napisa...

...Čini mi se da u kvizu Visoki napon odbijaju svima 18 % na PDV, tako da verovatno nisi oštećen. U slučaju TV Slagalice su više neko korektni. Uplaćuju keš odmah nakon emitovanja poslednje emisije na TV-u (i to u punom iznosu), dok se robne nagrade mogu iskoristiti odmah po okončanju snimanja. Čak smo dobili i veći iznos vaučera za kupovinu neko što je pisalo na istom. Zaista, sve pohvale za RTS na odnosu prema dobitnicima nagrada, mada mi i dalje nije jasno zasto se nagrade umanjuju u Visokom naponu...

...pohvale ne treba da idu na račun RTS-a, nemaju oni veze s tim, nego na račun ekipe slagalice, oni svoj posao kada je u pitanju ispalata rade maksimalno korektno. Sve što dođe u ruke finansija RTS se razvlači po par meseci.

Što se tiče Napona, ni ja ne znam razlog zbog kog se odbija tih 18%, ali to je ipak ono na šta svaki takmičar pristaje potpisivanjem ugovora sa njima. Zato mi nije jasno zašto se ljudi bune kad ne dobiju pun iznos osvojen na kvizu.

2 za
2 protiv
Kalimist
2011-05-14
???

Kao što sam imao priliku da ranije pišem na ovom forumu, u "Visokom naponu" (za razliku od "Milionera"), moja lična iskustva su da porez nije odbijan, već je isplaćivan iznos koji je takmičar i zaradio. Pošto nemam razloga da ne verujem Teškoj Divljini, to znači da su se i oni "iskvarili". Kad mi isplate crkavicu sa tendera od 01.04, javiću se da upoznam zaintersovane sa stanjem.

A Kalimist je potpuno u pravu - igra teče po njihovim pravilima, i to svakom treba da bude jasno. Kome se ne sviđa, ne mora da se "hvata u to kolo".

1 za
0 protiv
Čika Paja
2011-05-16
???

Veronika mora da umre jer ona ce uuuvjek ostati kucka nevjerna

8 za
1 protiv
klasicna budala
2011-05-16
???

Kao prvo znam ja sta pise u ugovoru, ali znaju i oni pa se na obaziru mnogo na to ;), ali se ne bunim samo komentarisem moj slucaj.

Kao drugo nije 18%, vec 20 % ...

Kao trece, rece Cika Paja do skoro nisu uzimali nista, eto tako...

Eh da, zasto se kviz smatra igrom na srecu???

3 za
0 protiv
Teska Divljina
2011-05-17
???

Teska Divljina napisa...

Kao prvo znam ja sta pise u ugovoru, ali znaju i oni pa se na obaziru mnogo na to ;), ali se ne bunim samo komentarisem moj slucaj.

Kao drugo nije 18%, vec 20 % ...

Kao trece, rece Cika Paja do skoro nisu uzimali nista, eto tako...

Eh da, zasto se kviz smatra igrom na srecu???

... Meni su za dobitak osvojen u novembru 2009. godine skinuli 16% na ime poreza, ili čega već, tako da se već neko vreme skidala neka suma (sad sam proverio tačan procenat smiley).

Moguće je da su sad već povećali na 20%, ali sam ja dobio sa umanjenjem od 16%, posle nekih 6 meseci čekanja.

Ipak, ja sam i očekivao da neće biti celog iznosa, a sa druge strane, za 10 minuta sedenja i odgovaranja na pitanja, ipak sam uzeo lepu sumu, pa nemam na šta mnogo da se žalim.

Mogao sam da ne budem uopšte izvučen, mogao sam da ne znam ni jedno pitanje, mogao sam da dobijem i mnogo više.

Zato to i jeste igra znanja, ali i sreće smiley

6 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-05-17
???

Ja mislim da nisu oštećeni učesnici, ako su potpisali ugovor koji je ispoštovan od strane organizatora, ali zato jesu gledaoci koji misle da takmičari dobijaju novac koji piše na ekranu. Ljudi gledaju kviz zato što misle da ovi takmičari zaista dobijaju ovaj novac koji je objavljuje.  Možda mislite da je u redu da se umanjuje za nekih 16-20 % zbog poreza, ali vidite da ta praksa nije postojala ranije. Da li bi bilo u redu da su sume koje su isplaćene 90% manje od objavljenih, čak iako je takmičar pristao na takav ugovor?

3 za
1 protiv
baron-samedi
2011-05-17
???

Ja mislim da ljudi gledaju kvizove, i zato što vole da provere svoje znanje, ali i zato što vole da vide i kako neko "razbija" pitanja, ili kako neko "pukne" na nekom lakom pitanju.

Ima tu i dosta onih koji vole da kibicuju, a sami se nikada ne bi prijavili, iz niza razloga.

Svejedno, ne mislim da većina gleda zbog para koje se tu vrte, posebno što te pare nisu za gledaoca, već za takmičara, pa tog prosečnog gledaoca i ne interesuje mnogo da li je taj neko uzeo 500.000 dinara, ili 420.000 zbog poreza, ili neki drugi iznos.

Šta ga briga, kad te pare uzima neko drugi.

Gledaocu ostaje samo da uživa u igri, ili da se nervira, kako već voli smiley

4 za
3 protiv
Марко Екмеџић
2011-05-17
???

Марко Екмеџић napisa...

Mogao sam da ne budem uopšte izvučen, mogao sam da ne znam ni jedno pitanje, mogao sam da dobijem i mnogo više.

Zato to i jeste igra znanja, ali i sreće smiley

...Ne bih se slozio.

Prvo, takmicari prolaze test, koji ne moze da se prodje na srecu vec na znanje! Tu bi rebao da bude pocetak i kraj ove price, dakle ja i svi ostali svoje ucesce u kvizu zasnivamo na pokazanom znanju a ne na sreci.

(Zasto npr ja ne igram u Barseloni fudbal nego igra Mesi? On je imao srece sto su ga zvali a mene nisu?)

Drugo, ako nisi izvucen u jednoj emisiji bices izvucen u nekoj drugoj.

Trece, koliko ces zaraditi a koliko ne zavisi od tvog znanja; ti nemas 30 odgovra ispred sebe o necemu apstraktnom pa da pogadjas po principu eci-peci-pec. Sreca jedino moze da bude da ti "padne" pitanje koje ti znas, ili oblast koju dobro poznajes, ali sa druge strane ne postoji nacin da se to podvede pod srecu, ko moze sem tebe da zna da li si imao srece sto ti je upalo bas pitanje koje si znao a ne neko drugo? ;)

Igre na srecu su one na koje igrac nema nikakav uticaj, ne upotebljava nikakvu vestinu osim pukog prijavljivanja, uplate listica i sl.

Primera radi, sportsko kladjenje ne bi trebalo da se vodi kao igra na srecu. Jer kako moze biti sreca ako ja analiziram odredjeni mec i na osnovu raznih informacija o formi, tradiciji, izostancima, analizi, pracenju igara odigram singl na barsa-real i pogodim keca.

Ni ozbiljne igre kartama nisu igra na srecu jer igrac sam odredjuje uloge, prati, podize ulog, odustaje, ide dalje...

Malo sam oduzio ali valjda kapirate sustinu. U nasoj zemlji mnogo toga nije uredjeno, a ponajmanje ova oblast, jer se u njoj dobro pere lova.

5 za
2 protiv
Teska Divljina
2011-05-17
???

Kao i na svakom ispitu, i u kvizu je za uspeh potreban zbir znanja i sreće. Što više znanja imaš, potrebno ti je manje sreće (i obrnuto), ali ti je sreća uvek potrebna, jer niko ne može da zna sve. E, sad, neki kažu i da je potrebno da si simpatičan organizatorima, jer si pre dolaska u kviz radio proveru znanja iz koje se može videti gde si "tanak" a gde ne, ali to već može da se ubroji u "teorije zavere". Stoga diskusiju ne bih dalje razvijao u tom pravcu.smiley

3 za
0 protiv
Čika Paja
2011-05-18
???

Teska Divljina napisa...

Марко Екмеџић napisa...

Mogao sam da ne budem uopšte izvučen, mogao sam da ne znam ni jedno pitanje, mogao sam da dobijem i mnogo više.

Zato to i jeste igra znanja, ali i sreće smiley

...Ne bih se slozio.

Prvo, takmicari prolaze test, koji ne moze da se prodje na srecu vec na znanje! Tu bi rebao da bude pocetak i kraj ove price, dakle ja i svi ostali svoje ucesce u kvizu zasnivamo na pokazanom znanju a ne na sreci.

(Zasto npr ja ne igram u Barseloni fudbal nego igra Mesi? On je imao srece sto su ga zvali a mene nisu?)

Drugo, ako nisi izvucen u jednoj emisiji bices izvucen u nekoj drugoj.

Trece, koliko ces zaraditi a koliko ne zavisi od tvog znanja; ti nemas 30 odgovra ispred sebe o necemu apstraktnom pa da pogadjas po principu eci-peci-pec. Sreca jedino moze da bude da ti "padne" pitanje koje ti znas, ili oblast koju dobro poznajes, ali sa druge strane ne postoji nacin da se to podvede pod srecu, ko moze sem tebe da zna da li si imao srece sto ti je upalo bas pitanje koje si znao a ne neko drugo? ;)

Igre na srecu su one na koje igrac nema nikakav uticaj, ne upotebljava nikakvu vestinu osim pukog prijavljivanja, uplate listica i sl.

Primera radi, sportsko kladjenje ne bi trebalo da se vodi kao igra na srecu. Jer kako moze biti sreca ako ja analiziram odredjeni mec i na osnovu raznih informacija o formi, tradiciji, izostancima, analizi, pracenju igara odigram singl na barsa-real i pogodim keca.

Ni ozbiljne igre kartama nisu igra na srecu jer igrac sam odredjuje uloge, prati, podize ulog, odustaje, ide dalje...

Malo sam oduzio ali valjda kapirate sustinu. U nasoj zemlji mnogo toga nije uredjeno, a ponajmanje ova oblast, jer se u njoj dobro pere lova.

... Na testu su okolnosti daleko drugačije nego u emisiji. Sediš, u svojim si mislima, oko tebe nije publika, u tebe nije uperena kamera, ne razgovaraš sa voditeljem, itd. Dakle, imaš prilike da skoncentrisanije radiš, tj. pritisak je znatno manji.

A znanje je krajnje relativna stvar. Svakome se desi da kad gleda kviz, ili u njemu učestvuje, zna kao iz puške, odgovor na neko pitanje vredno 200.000 dinara, a "zakuca" na pitanju od 10.000. Jednostavno, vrlo je subjektivna stvar to šta je nekome lako, a šta nije, i uostalom u čemu je neko stručan, a u čemu ne.

Što se Barse, Mesija i tebe tiče, to uopšte nije za poređenje. Mesi bi verovatno pukao u kvizu, zato što je profi fudbal specifična delatnost (kao i zavarivanje, neurohirurgija, bušenje nafte, nuklearna fizika...), a kvizovi su igre opštih znanja.

Zatim, nema apsolutno nikakve garancije da ćeš IKADA biti izvučen, čak i ako si prošao test, i čak i ako si došao do emisije. Do same stolice mnogo njih nije došlo, tako da je to čista sreća.

Što se zarade tiče, ja sam upravo i pričao o tome da treba da imaš sreće da ti "ulete" pitanja koja znaš, kao preduslov da uzmeš pare. Nije bitno da li to gledalac na TV-u vidi ili ne, jednostavno je sreća da dobiješ pitanje koje znaš.

Primer sportske prognoze ti i nije neki, jer se bezbroj puta desilo da, bez obzira na silne analize, rezultat ne bude onakav kakva su predviđanja. Uostalom, postoje oni koji i za loto primenjuju raznorazne sisteme i čuda, pa na kraju presudi sreća.

I ne bih išao tako daleko da se sad bakćem time koliko je koja oblast uređena ili ne, kad se u kvizove prijavljujem da bih se igrao, i ako budem imao sreće i nanižem pitanja koja mi "leže", uzeo i neku finu sumu.

Evo ti banalnog, ali konkretnog primera za to da je sreća vrlo bitna. U "Supergeniju" sam na raspolaganju imao da biram oblast u kojoj sam "tanak" i zagonetnu oblast. Išao sam na sreću, uzeo zagonetnu oblast, i zeznuo se mnogo više nego da sam uzeo onu drugu, iako sam i tu ponešto znao.

Dakle, kao što čika Paja kaže, zbir znanja i sreće, gde jedno bez drugog zaista ne ide.

2 za
2 protiv
Марко Екмеџић
2011-05-18
???

Ako se tako gleda na stvari, ceo zivot se svodi na srecu :)

3 za
1 protiv
Teska Divljina
2011-05-18
???

Naravno da ne, zato što kao i u kvizovima, sve je to zbir sreće i znanja, odnosno iskustva.

Polažeš prijemni za upis npr. na fakultet, i osim što si naučio sve što treba da naučiš, zavisiš i od nekog faktora sreće (da li neko pored tebe sve vreme mrmlja, da li će ti se pokvariti olovka dok pišeš, pa ćeš se iznervirati, da li će ti dežurni stalno stajati iznad glave, da li će zbog promaje tandrkati prozor, itd. smiley)

Hoću da kažem da, iako znanje može da bude nesporno, treba ipak imati i malo sreće pa da se kockice slože smiley

A kada sam sediš pred voditeljem, okružen publikom i kamerama, sigurno da je i koncentracija strašno bitna, tako da ipak zavisi od kviza do kviza kako ćeš moći da daš sve od sebe.

Meni je lično najlepše bilo u "Supergeniju", jer em nema publike, em je TV ekipa minimalna, ekstremno tiha i dovoljno sa strane da nikad nemaš osećaj da ti je svetlo ili objektiv uperen u lice.

Tu sam mogao da se skoncentrišem skoro kao kad sedim kući i gledam emisiju na TV-u smiley

1 za
3 protiv
Марко Екмеџић
2011-05-18
???

Марко Екмеџић napisa...

Tu sam mogao da se skoncentrišem skoro kao kad sedim kući i gledam emisiju na TV-u smiley

...Marko, iako se uglavnom u shvatanjima slažemo, ovde (kao stariji) moram da te malo korigujem:

nije stvar samo u koncentraciji (iii tremi, kako si u nekim ranijim postovima pominjao), već i u posledicama naše trenutne oduke. Ako sedeći kod kuće u fotelji daš pogrešan odgovor, posledica može eventualno da bude blam pred prisutnim ukućanima. Ako pogrešan odgovor daš pred kamerama, em si se osramotio pred svim poznanicima (koji te gledaju kao sveznajućeg, superpametnog i t.t), em si i završio svoje u toj emisiji (što je meni lično uvek važnije). Priznaćeš, razlika je vrlo velika.

2 za
0 protiv
Čika Paja
2011-05-18
???

Čika Paja napisa...

Марко Екмеџић napisa...

Tu sam mogao da se skoncentrišem skoro kao kad sedim kući i gledam emisiju na TV-u smiley

...Marko, iako se uglavnom u shvatanjima slažemo, ovde (kao stariji) moram da te malo korigujem:

nije stvar samo u koncentraciji (iii tremi, kako si u nekim ranijim postovima pominjao), već i u posledicama naše trenutne oduke. Ako sedeći kod kuće u fotelji daš pogrešan odgovor, posledica može eventualno da bude blam pred prisutnim ukućanima. Ako pogrešan odgovor daš pred kamerama, em si se osramotio pred svim poznanicima (koji te gledaju kao sveznajućeg, superpametnog i t.t), em si i završio svoje u toj emisiji (što je meni lično uvek važnije). Priznaćeš, razlika je vrlo velika.

... Nisam mislio na to, već samo na činjenicu da mi je od tri kviza u kojima sam do sada učestvovao, u "Supergeniju" atmosfera bila najbliža idealnoj, kakvu je ja zamišljam smiley

3 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-05-18
???

To za sada moram da ti poverujem na reč, a veoma bih voleo i da se lično uverim. Bože, zdravlja...

2 za
0 protiv
Čika Paja
2011-05-18
???

Prijave idu valjda negde od avgusta-septembra, pa ću i ja da probam ponovo da uživam cheeky

1 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-05-18
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0116 sec.

Copyright © 2024